Wypuszczono dwie nastolatki – Nie wykryto u nich ponownie koronawirusa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ źródło: wlesznie.pl

Z wrocławskiego szpitala wypuszczono dwie nastolatki, które zostały wyleczone z COVID-19. Przeszły ponowny test na wykrycie koronawirusa, którego wynik był negatywny. Dotychczas czterem pacjentom udało się pokonać nowy szczep wirusa.

Jak informują lekarze z wrocławskiego szpitala dziewczyny, które wypuszczono do domu miały łagodny przebieg choroby – “Dzieci przebywały w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu od dwóch tygodni. Miały łagodne objawy choroby” – poinformowała Monika Kowalska z USK.

Zobacz także: Dotarł samolot z Chin – Polskie służby medyczne otrzymają środki bezpieczeństwa

Do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu trafiła setka dzieci z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa. Wciąż trwają oczekiwania na wyniki dalszych testów – “Łącznie do kliniki trafiła już ponad setka dzieci. Tylko w dwóch przypadkach badania potwierdziły koronawirusa. Obecnie w klinice przebywa 9 dzieci, które czekają na wyniki badań” – powiedziała rzecznik wrocławskiej placówki.

Oprócz dwóch nastolatek z Wrocławia do zdrowia po przebytej chorobie COVID-19 powróciła również dwójka starszych osób również odbywająca leczenie w tym samym mieście. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromskiego przed dwoma dniami wyzdrowiała 74-letnia kobieta, natomiast wcześniej, bo 25. marca udało się wyleczyć 66-letniego pacjenta.

rmf24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY