Oszuści żerują na pandemii koronawirusa. UOKiK ostrzega

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

UOKiK ostrzega Polaków przed tzw. oszustwami na koronawirusa. Oszuści wykorzystują pandemię – stratne są także szpitale i placówki medyczne.

To już plaga – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje, że jest coraz więcej zgłoszeń o oszustach, którzy żerują na koronawirusie. “Chodzi m.in. o oferty dużego zysku bez ryzyka, propozycje zbiórek przez nieznane osoby czy organizacje oraz produkty mające chronić przed chorobą” – podaje portal Business Insider.

Stratni są przede wszystkich seniorzy, którzy ufnie podchodzą do propozycji pomocy czy usługami, które mają być panaceum na pandemię koronawirusa. Sprawę komentuje Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

“Apeluję, abyśmy w tych trudnych czasach zachowali daleko posuniętą ostrożność. Dokładnie sprawdzajmy wszystkie propozycje – zwłaszcza te pochodzące od nieznanych osób czy organizacji. Nie wierzmy w ponadprzeciętne zyski ani w „cudowne” środki chroniące przed koronawirusem. Nie klikajmy w podejrzane linki. Próby oszustwa zgłaszajmy policji” – komentuje.

Co proponują oszuści? Piramidy finansowe, cudowne recepty, środki medyczne lub też suplementy diety. Są to także oferty pomocy – takie jak odzyskanie pieniędzy za odwołane wakacje, loty czy koncerty. Są to również zbiórki na szczytny cel – bez danych legalnego stowarzyszenia.

Plaga oszustw może tylko rosnąć ze względu na rozwijającą się pandemię koronawirusa. Tylko dzisiaj rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 36 przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarły także następne dwie osoby. To pacjenci z Tychów i Warszawy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY