Koronawirus sparaliżował warszawski szpital – prawie 80 osób zarażonych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Screen z CGTN / YouTube

Koronawirus sparaliżował jeden z warszawskich szpitali – tylko w tym miejscu znajduje się jedna szósta osób zarażonych koronawirusem.

Zarażonych zostało już 36 lekarzy oraz innych osób personelu, a także 43 pacjentów. To nie koniec – personel twierdzi, że zarażeń będzie przybywać, ponieważ jak tłumaczą “zawiodły procedury”.

Jak do tego doszło? “Personel szpitala po testach na koronawirusa nadal pracował i miał kontakt z innymi pracownikami i pacjentami, były też przyjęcia na oddziały, na których byli już potencjalnie zakażeni” – podaje portal Onet.

Szpital broni się jednak i uważa, że postępowali zgodnie z otrzymanymi instrukcjami oraz logiką. Szpital Bródnowski zatrudnia 1,8 tysiąca osób – z czego 300 już nie pracuje – część z nich to osoby zarażone, druga część została poddana kwarantannie, inni matomiast zajmują się swoimi dziećmi.

“Tak naprawdę nie zawsze jest podstawa do badań. Staramy się postępować nie tylko zgodnie z wieloma instrukcjami, jakie dostajemy, ale także bazując na wiedzy i doświadczeniu ludzi, którzy wybrali szpital jako miejsce pracy nie z przypadku” – komentuje rzecznik szpitala. Pracownicy jednak obwiniją za paraliż kadrę zarządzającą.

“Personel szpitala, który miał robione testy, w oczekiwaniu na wyniki, nadal pracował” – wprost stwierdził dla Onetu jeden z pracowników placówki. Ci pracownicy, którzy testy pod koniec zeszłego tygodnia nie czekali na wyniki w domu, jeszcze pracowali i mieli kontakt z pacjentami oraz innymi pracownikami.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY