Dotarł samolot z Chin – Polskie służby medyczne otrzymają środki bezpieczeństwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. gov.pl

Dziś wylądował na Okęciu specjalny samolot transportujący środki medyczne prosto z Chin. Tamtejszy rząd w porozumieniu z polskim odpowiednikiem przekazał w ramach pomocy humanitarnej potrzebny sprzęt oraz pozwolił na zakup pozostałych towarów. Szef polskiej dyplomacji podziękował Chińczykom za okazane wsparcie.

Kilka dni temu szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz rozmawiał ze stroną chińską w sprawie pomocy w walce koronawirusem w naszym kraju. Rząd chiński z racji, iż wcześniej strona polska udzielała w lutym wsparcia odpowiednim sprzętem medycznym, zgodził się na wysłanie do Polski towaru.

Zobacz także: Niesamowita mobilizacja Polaków! Ponad 99 tysięcy na zbiórkę #DajmyOddech

Do Polski dotarł dziś oczekiwany samolot transportujący m.in. maseczki, stroje jednorazowe dla medyków i inne potrzebne potrzebne środki w walce z epidemią – “W ramach chińskiej pomocy humanitarnej, która trafiła do Polski, znalazło się m.in. 10.000 certyfikowanych testów diagnostycznych COVID-19, a także 20.000 maseczek ochronnych N-95, 5.000 kombinezonów ochronnych, rękawiczki medyczne i inne materiały ochronne, niezbędne do walki z pandemią nowego koronawirusa” – czytamy w komunikacie, zaś minister Jacek Czaputowicz podziękował w za udzielone wsparcie.

Na twitterze chiński ambasador w Warszawie podzielił się tym faktem mówiąc o przyjaźni pomiędzy Chinami, a Polską – “Cieszę się, że środki medyczne mające wspierać walkę z #COVID19 ofiarowane przez rząd chiński dotarły dziś do Polski. Jesteśmy razem!”.

Szef polskiego MSZ powiedział, że pandemia koronawirusa jest ogromnym wyzwaniem dla światowej ludzkości, która powinna wspierać się nawzajem w podejmowanych wysiłkach.

gov.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY