Bosak, Kidawa-Błońska, Hołownia i Biedroń oficjalnie zarejestrowani

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Krzysztof Bosak, Małgorzata Kidawa-Błońska, Szymon Hołownia i Robert Biedroń zostali oficjalnie zarejestrowani przez Państwową Komisję Wyborczą.

Państwowa Komisja Wyborcza przeliczyła podpisy i zarejestrowała kilku kolejnych kandydatów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wcześniej zarejestrowany był już lider Polskiego Stronnictwa Ludowego i tak zwanej Koalicji Polskiej (sojusz PSL z resztkami ruchu Kukiza), Władysław Kosiniak-Kamysz. Teraz, po przeliczeniu podpisów dostarczonych przez ich komitety, zarejestrowanych zostało kilku kolejnych kandydatów. Wiadomo już, że na karcie wyborczej na pewno znajdziemy Krzysztofa Bosaka, Małgorzatę Kidawę-Błońską, Szymona Hołownię i Roberta Biedronia.

Jeden z liderów Ruchu Narodowego, Witold Tumanowicz poinformował o rejestracji na swoim Twitterze: “Krzysztof Bosak oficjalnie kandydatem na prezydenta RP! PKW policzyła podpisy i zarejestrowała kandydata Krzysztof Bosak podczas posiedzenia 30 marca 2020”. Szczególnie zadowoleni wydają się być obecnie sympatycy Krzysztofa Bosaka. Przy całym zamieszaniu w Sejmie i z powodu kryzysu, jego głos wydaje się docierać do nowych wyborców. Pojawił się też sondaż, gdzie Bosak po raz pierwszy ma ponad 9% poparcia i jest na trzecim miejscu.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus: 77 zakażeń. Łącznie 2132 chorych i 31 ofiar śmiertelnych

Inni kandydaci wydają się być obecnie mniej zadowoleni. Małgorzata Kidawa-Błońska zawiesiła swoją kampanię, oczywiście oficjalnie z powodu pandemii koronawirusa, w czym jednak wielu komentatorów upatruje przyznanie się do porażki środowiska Koalicji Obywatelskiej. Robert Biedroń wydaje się być niewidoczny, a sama Lewica miota się od krytykowania PiS-u do głosowania razem z nim. Szymon Hołownia zalicza potężne spadki w sondażach. Żeby ratować sytuację… zaczął wykrzykiwać na dziennikarzy i tworzyć emocjonalne nagrania. Zdecydowany faworyt wyborów, Andrzej Duda, jeszcze czeka na oficjalną rejestrację. To rzecz jasna tylko formalność.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY