Niesamowita mobilizacja Polaków! Ponad 99 tysięcy na zbiórkę #DajmyOddech

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Polacy potrafią się jednoczyć. W czasach pandemii koronawirusa widzimy niesamowitą mobilizację społeczeństwa – Polacy nie tylko szyją maseczki, przywożą jedzenie pracownikom szpitala, ale także wspomagają zbiórki, w tym #DajmyOddech.

Roty Niepodległości dziekują za każdą wpłatę, ale mobilizują przy tym wszystkich, którzy mogą wspomóc zbiórkę: “Jest 99 000 zł na sprzęt dla szpitali walczących z koronawirusem. Nie odpuszczamy, zbieramy cały czas. Kto zrobi przelew dobijający do 100 000?”

DajmyOddech to odpowiedź Rot Niepodległości na szerzącą się pandemię koronawirusa. W Polsce są już 1984 przypadki zarażenia koronawirusem – liczba ta jednak lawinowo rośnie. Coraz więcej osób znajduje się w ciężkim stanie, codziennie też dowiadujemy się o nowych ofiarach pandemii.

Jak podkreślają organizatorzy – może się u nas powtórzyć scenariusz Włoch, Hiszpanii czy Belgii, które muszą wybierać kogo mają ratować: “Respiratorów nie da się podzielić między pacjentów, więc już niedługo pracownicy naszej służby zdrowia staną przed dramatyczną decyzją, kogo da się ratować, a kogo już nie.”

“Jako odpowiedzialny i solidarny naród musimy być gotowi do poświęceń i dlatego postanowiliśmy uruchomić zbiórkę, której fundusz zostanie przeznaczony na zakup respiratorów”.

WSPOMÓŻ ZBIÓRKĘ:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY