Katolicy przed kolejną próbą! O zawierzeniu Polski Matce Bożej [WIDEO]

Dodano   0  
  Loading

/ Fot. YouTube/Media Narodowe

Wczoraj miało miejsce zawierzenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, a my przypominamy nagranie ciekawej rozmowy w Mediach Narodowych.

Wczoraj telewizja internetowa Mediów Narodowych transmitowała Mszę Świętą, podczas której miał miejsce akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Dzisiaj przypominamy ciekawą rozmowę w Mediach Narodowych. Gościem programu był o. Mariusz Bigiel. W rozmowie brał też udział Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Rot Niepodległości oraz Redaktor Naczelny Mediów Narodowych. Rozmowa dotyczyła rzecz jasna także sytuacji związanej z koronawirusem, jak również kolejnych ograniczeń, które dotykają życia Kościoła katolickiego i wiernych.

W czasie Mszy Św. nie może być w kościele więcej, niż pięciu wiernych. “Katechizm Kościoła katolickiego mówi, że władze cywilne mają określone uprawnienia. Te uprawnienia należy uszanować. Ponieważ to nie są władze okupacyjne, tylko władze wybrane demokratycznie, więc zakładamy że działają w dobrej wierze” – mówił o. Bigiel. Zwrócił uwagę, że ograniczenia dotyczą wszystkich, a nie tylko Kościoła, więc nie powinniśmy się tutaj doszukiwać ataku na Kościół. Tłumaczył podejście Kościoła do koronawirusa i tego rodzaju zagrożeń. Robert Bąkiewicz zwrócił jednak uwagę, że w autobusach miejskich może być po np. 25 osób. Widzi w tym pewien atak na Kościół.

ZOBACZ TAKŻE: 18:30! Msza Święta z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu NMP [WIDEO]

Mowa była także o Cudzie nad Wisłą, a więc w zwycięstwie Boga i Polski nad bolszewikami. O. Mariusz Bigiel bardzo ciekawie opowiedział o szczegółach cudów, które towarzyszyły temu wielkiemu zwycięstwu Polaków. Robert Bąkiewicz porównał walkę sprzed stu lat do dzisiejszej sytuacji, gdzie również czeka nas wiele zagrożeń i konsekwencji koronawirusa. “Jeśli nasz naród ma przetrwać, jeśli ma odnowić swoją tożsamość, to my musimy pomóc to samo zrobić Francuzom, Włochom, Chorwatom, bo musi być współpraca narodów Europy dla tworzenia prawdziwej Europy, nie tej która jest jakby jarzmem Unii Europejskiej” – mówił o. Bigiel. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY