Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce. Mamy już 1085 zakażonych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Niestety, jest już kolejna ofiara koronawirusa w naszym kraju. Przypadków zakażenia jest już ponad tysiąc, a będzie coraz więcej.

Kolejna smutna wiadomość. Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce. W międzyczasie minister zdrowia poinformował, że jedna z wczorajszych osób zmarłych, nie umarła w wyniku COVID-19, a więc straszny “licznik” zmarłych stoi nadal przy liczbie 14. Zakażonych jest już 1085 osób. Mamy więc aż 34 nowe przypadki. Nowe informacje o zakażonych pojawiły się w: aż dziewięć osób w województwie lubelskim, sześć osób w śląskim cztery w kujawsko-pomorskim, po trzy przypadki w województwach pomorskim, wielkopolskim, małopolskim, warmińsko-mazurskim i po jednym przypadku w województwach świętokrzyskim, podkarpackim i zachodniopomorskim.

Już wczoraj w Polsce było ponad tysiąc przypadków. Sytuacja nie jest na szczęście tak poważana, jak w wielu krajach zachodnich. Niestety dotarła do nas także informacja o piętnastej osobie zmarłej w wyniku zakażenia się wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Co wiemy o ostatniej ofierze tego okropnego wirusa? Ministerstwo Zdrowia podało: “Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19”.

ZOBACZ TAKŻE: Perspektywa bankructwa systemu finansowania zdrowia [WIDEO]

“Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19”. Jak widać, podobnie jak we wszystkich innych krajach, na COVID-19 umierają przede wszystkim osoby starsze, które miały już inne choroby, które osłabiły organizm. Na świecie chorych na tę chwilę jest już prawie 480 tysięcy osób. Zmarło już ponad 21 i pół tysiąca osób. Wyleczonych jest jak na razie około 115 tysięcy osób. Najpoważniejsza sytuacja jest oczywiście we Włoszech, ale tamtejsze służby informują, że wirus nie rozwija się tak, jak wcześniej. Niedługo sytuacja może zacząć się poprawiać. Wielkie problemy nadal ma Hiszpania, gdzie zmarło już ponad 4 tysiące osób. Poważna sytuacja jest także we Francji. W Polsce na razie mało mówi się o coraz gorszej sytuacji w Stanach Zjednoczonych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY