Kolejne państwo segreguje na ludzi zdolnych i niezdolnych do przeżycia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ źródło: wlesznie.pl

W Belgii postanowiono oddzielić seniorów z domów opieki na tych co będą w stanie przeżyć oraz na tych, których szansa przeżycia jest minimalna. Jest to kolejne państwo na świecie stosujące segregację ludzi w czasach epidemii koronawirusa. Władze chcą uniknąć sytuacji, gdzie służba zdrowia staje się niewydolna.

Belgijskie władze postanowiły, że nie będą udzielać pomocy medycznej seniorom, u których wykryto koronawirusa oraz ich szanse przeżycia są minimalne. Jest kolejne państwo m.in. po Włoszech z wdrożoną segregacją ludzi na zdolnych i niezdolnych do przeżycia.

Zobacz także: „Pod pozorem stawienia czoła zagrożeniu rząd odbiera nam konstytucyjne wolności” [WIDEO]

W ten sposób chce się uchronić służbę zdrowia od przeciążenia – “W szpitalach nie możemy dla nich zrobić nic więcej, niż zapewnić dobrą opiekę paliatywną, z której mogą korzystać również w domach opieki. Przeniesienie ich do szpitala, aby tam umarli, byłoby nieludzkie” – wyjaśnia profesor Nele Van Den Noorgate.

Rodziny seniorów zmuszeni są do przemyślenia sytuacji swoich rodziców i dziadków przebywających w domach opieki, którzy cierpią na demencję oraz inne problemy zdrowotne – “To pacjenci, u których leczenie może przedłużyć życie, ale którzy mają niewielkie szanse na powrót do zdrowia” – przekonuje lekarz ze szpitala w Gandawie.

W Belgii zanotowano obecnie 3743 przypadki zarażeń SARS-COV-2, natomiast 1643 osoby przebywają w szpitalach. Choć służba zdrowia nie jest jeszcze przeciążona to na salach do intensywnej terapii przebywa 322 pacjentów, a 239 jest podłączonych do respiratorów.

rmf24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY