REKLAMA

„Pod pozorem stawienia czoła zagrożeniu rząd odbiera nam konstytucyjne wolności” [WIDEO]

REKLAMA

Fundacja Ad Arma zwraca uwagę, że koronawirus może być groźny nie tylko dla zdrowia: „Czy my naprawdę żyjemy w takim państwie, że musimy mieć specjalną ustawę na temat epidemii?” – komentuje na YouTube przedstawiciel fundacji.

Ad Arma podkreśla, że rząd pod pozorem stawienia czoła zagrożeniu – tj. w tym przypadku pandemii koronawirusa, może odberać nam konstytucyjny wolności: „To może oznaczać, że rząd może nam nakazać w dany sposób płacić za zakupy, mówić z kim mamy się spotykać i kiedy”.

Przedstawiciele rządu będą mieli dostęp m.in. do kont bankowych Polaków: „To chyba nie ma nic wspólnego z walką z koronawirusem. Zwłaszcza, że regulaja ta ma charaktr permamentnej zmiany – czylli jest prowadzona na stałe”.

Okazuje się, że specustawa nadaje nowe uprawnienia nie tylko premierowi, ale także wojewodom. Co ciekawsze – „Próżno szukać jednak listy tych uprawnień, gdyż… ich dookreślenie pozostawiono samym zainteresowanym! Zgodnie z ustawą nabywają oni odpowiednio prawo wydawania dowolnych poleceń zarówno organom administracji, państwowym osobom prawnym, ale też zwykłym osobom prawnym” – podaje Ad Arma.

Konstytucyjne wolności będą zagrożone nie tylko do momentu poradzenia sobie z pandemią: „Gdyby więc ktoś się łudził, że po wygaszeniu wirusa wszystko wróci do normy, to spieszę aby wyprowadzić go z błędu. Ustawa na stałe wprowadza jeszcze dalej idące rozwiązania” – zapewnia Ad Arma.

REKLAMA

Komentarze