REKLAMA

Dlaczego księża nie noszą wąsów? Rozmowa o Kościele, Tradycji [WIDEO]

REKLAMA

W Mediach Narodowych rozmowa Marcina Masnego z Arkadiuszem Robaczewskim o Kościele, Tradycji, liturgii. Dlaczego księża nie noszą wąsów?

Zachęcamy do zapoznania się z ciekawą rozmową Marcina Masnego z Arkadiuszem Robaczewskim. Tematem był Kościół, Tradycja, liturgia, współpraca gościa z ojcem Mieczysławem Albertem Krąpcem, wielkim polskim filozofem, teologiem, tomistą. „Ojciec Krąpiec to postać legendarna. Wybitny, wielki polski filozof, inicjator wydawania >Powszechnej encyklopedii filozofii<. To jest jedna z nielicznych na świecie, obok niemieckiej i angielskiej, encyklopedii filozofii” – mówił Arkadiusz Robaczewski.

„Miałem to szczęście w jego cieniu przebywać i z nim współpracować”. Arkadiusz Robaczewski współpracował z nim przez lata swoich studiów, a potem właściwie aż do samej śmierci ojca Krąpca. W czasie rozmowy opowiedział o szczegółach tej współpracy. Mówił o działalności Instytutu Edukacji Narodowej. Jakie były role tego instytutu? „Jako naród zostaliśmy poważnie uszkodzeni”. A. Robaczewski mówił o stratach w elitach polskiego narodu w czasie zaborów, potem o próbach odbudowania tych elit w II RP. „Natomiast później, lata II wojny światowej, znowu utraciliśmy elity”. Instytut stawiał i stawia sobie za cel odbudowywanie tych elit.

ZOBACZ TAKŻE: Ideologia zagraża dzieciom. Niebezpieczne nurty w edukacji [WIDEO]

Czy odbudowanie tych elit i odwrócenie złego kierunku jeszcze jest możliwe? „Lata płyną. Rozglądając się dookoła, można by popadać w pesymizm”. A. Robaczewski przekonywał jednak, że „nadzieja nie słabnie, bo nasze życie straciłoby sens. Musielibyśmy się rzeczywiście pogrążyć w beznadziei albo wręcz w rozpaczy, a to jest przeciwne temu w czym wzrastamy, bo cywilizacja chrześcijańska to jest cywilizacja nadziei. Nie ma na tej ziemi wygranych bitew, bo jest tylko jedna wygrana bitwa. Ta bitwa rozstrzygnęła się na Golgocie”. Mówił on także o wsparciu środowiska Radia Maryja. Dlaczego księża nie noszą wąsów? Zachęcamy do wysłuchania rozmowy!

REKLAMA

Komentarze