“Budowanie świadomości historycznej Polaków to priorytet” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube/Media Narodowe

Gościem “Komentarza Mediów Narodowych” był Dawid Hallamann, historyk, muzyk i działacz społeczny. Rozmowa dotyczyła m.in. jego twórczości.

Kolejna bardzo ciekawa rozmowa Mediów Narodowych. W “Komentarzu Mediów Narodowych”, za pomocą łącza internetowego, gościem był Dawid Hallamann. To historyk, muzyk i działacz społeczny. Rozmowa dotyczyła między innymi jego twórczości. Redaktorka Angieszka Jarczyk zauważyła, że w utworach Dawida Hallamanna wykorzystywane są “wypowiedzi polityków, duchownych czy poetów znanych nam z kart historii”. Skąd taki pomysł? Czy wynikało to z chęci przekazania historii? “Głównie z chęci przekazania historii oraz inspiracjami neofolkowymi”. Ostatnie dwie płyty Dawida Hallamanna są z 2016 roku. “Ta mała ilość utworów, które się pojawiają wynika po prostu z braku czasu”.

Pan Dawid skoncentrowany jest na utworzeniu nieformalnego centrum kultury. Taki lokal najpierw miał powstać w Rzeszowie, a obecnie prace nad nim trwają w Krakowie. Dawid Hallamann zaznaczył jednak, że ma przygotowanych wiele nowych dzieł, ale trzeba znaleźć czas na ich dokończenie. Według wielu komentatorów muzyka pana Dawida jest “specyficzna”. “Przez długi czas uważałem, że jej przebicie się do jakiejś szerszej publiczności jest niemożliwe, właśnie ze względu na to, że nie jest to typowa muzyka. Trudno to co tworzę wrzucić do jednej szuflady”. Poszczególne piosenki czy płyty miały różne źródła inspiracji.

ZOBACZ TAKŻE: Dżuma, czyli lektura obowiązkowa na czasy… koronawirusa [WIDEO]

Dawid Hallamann jest też historykiem. “Na pewno nie udało mi się zrealizować pewnego założenia, które miałem, a opierało się ono na koncepcji, żeby pojechać na Łotwę, przeprowadzić warsztaty historyczne z młodzieżą i na podstawie tych warsztatów i obserwacji wybrać młodych ludzi, z którymi można by dalej pracować i tworzyć tamtejszą elitę”. Dawid Hallamann zwrócił jednak uwagę, że jego wyobrażenia co do polskiej społeczności na Łotwie nie pokrywały się z rzeczywistością. Zachęcamy do zapoznania się z całością tej ciekawej rozmowy! Nagranie udostępniamy oczywiście z profilu telewizji internetowej Mediów Narodowych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY