Przedterminowe wybory w kilku gminach w czasie epidemii

Dodano   0  
  Loading

W kilku polskich gminach mają dzisiaj miejsce przedterminowe wybory. W komisjach zastosowano odpowiednie środki bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa SARS-COV-2. Wyborcy korzystają z jednorazowych długopisów i rękawiczek oraz ze środków dezynfekujących.

W województwie łódzkim przeprowadzane są przedterminowe wybory w trzech gminach. W powiecie wieluńskim odbywają się wybory na wójta Wierzchlasu. Na puste miejsce zgłosił się jeden kandydat, a więc wybory obiorą charakter plebiscytu. Do głosowania uprawnionych jest ponad 5 tysięcy obywateli.

Zobacz także: Apel do krwiodawców: Potrzebna krew! Szczególnie w czasie pandemii koronawirusa

Natomiast w gminie Pątnów oraz Strzelcach Wielkich nastąpią wybory uzupełniające. Mieszkańcy wybiorą w tą Niedzielę nowych radnych – “W przypadku wyborów uzupełniających frekwencja jest zwykle niewielka. Do wyborów w Pątnowie uprawnionych jest 298 osób. Nie spodziewamy się (…) jakiś zgromadzeń wyborców w jednym miejscu” – poinformował dyrektor delegatury KBW w Sieradzu Tadeusz Brzozowski.

Mieszkańcy gminy Jarosław w województwie podkarpackim wybiorą nowego wójta po śmierci Romana Kałamarza, który sprawował ten urząd wiele lat. 10 tysięcy osób jest uprawnionych do oddania głosu.

Z kolei w gminie Biała Piska w województwie warmińsko-mazurskim odbędą się wybory uzupełniające do rady miejskiej. Dyrektor olsztyńskiej delegatury KBW Piotr Sarnacki informuje, że nie ma kłopotów z ich przebiegiem. Zastosowano również dodatkowe środki bezpieczeństwa w postaci jednorazowych długopisów i rękawiczek. 886 osób może zagłosować.

Poza przygotowaniem przez komisje wyborcze jednorazowych rękawiczek i długopisów, mieszkańcy każdorazowo mogą zdezynfekować dłonie odpowiednim płynem. Członkom komisji polecono ubrać maseczki oraz rękawiczki.

interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY