Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce. 547 osób jest zakażonych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Niestety, bardzo smutna wiadomość. Mamy w Polsce już sześć ofiar koronawirusa. Tym razem zmarła 37-letnia kobieta, która miała też inne choroby.

Szósta ofiara koronawirusa w Polsce. Wirus i wywołana przez niego choroba zabija przede wszystkim osoby starsze, słabsze, które cierpią także na inne choroby. Dzisiaj dotarła do nas wiadomość, że mamy już szóstą ofiarę koronawirusa w Polsce. Tym razem jest to tylko 37-letnia kobieta. Problem polega na tym, że według Ministerstwa Zdrowia te “inne schorzenia” pojawiły się… w następstwie koronawirusa. Czy powinniśmy się jeszcze bardziej obawiać? Kobiety nie udało się uratować. Rano pojawiła się informacja, że zakażonych koronawirusem w Polsce jest już prawie 550 osób. Poinformowano także o śmierci 37-latki, ale służby nie były pewne, czy powodem śmierci jest rzeczywiście koronawirus.

Ministerstwo Zdrowia ostatecznie podało jednak następującą wiadomość: “Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Tym samym liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem wzrosła do sześciu”. Kobieta najpierw znajdowała się w szpitalu w Wolicy (k. Kalisza), a następnie w Poznaniu. Kiedy znalazła się w poznańskim szpitalu zakaźnym, była ona już w “skrajnie ciężkim stanie”. “Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego. Poddana została procedurom intensywnej terapii”.

ZOBACZ TAKŻE: Dżuma, czyli lektura obowiązkowa na czasy… koronawirusa [WIDEO]

“Stan krytyczny niestety się utrzymywał; chora zmarła” – mówił PAP-owi rzecznik tej placówki, lekarz Jacek Górny. Niestety koronawirus coraz szybciej rozprzestrzenia się na świecie. Zakażonych jest już około 310 tysięcy, zmarłych ponad 13 tysięcy, a wyleczonych zostało około 95 tysięcy osób. Na szczęście sytuacja w Chinach wydaje się już opanowana. Najgorsza sytuacja jest teraz w Europie. We Włoszech jest ponad 53 tysiące zarażonych, zmarło już prawie 5 tysięcy osób. W Hiszpanii jest ponad 25 tysięcy, zmarło ponad 1300 osób. Bardzo dużo zarażonych jest też w Stanach Zjednoczonych (ponad 27 tysięcy) i Niemczech (ponad 22 tysiące), ale tam umiera mniej osób – odpowiednio 340 i 84.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY