Ideologia zagraża dzieciom. Niebezpieczne nurty w edukacji [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube/Media Narodowe

Gościem Mediów Narodowych był Dariusz Zalewski, pedagog, nauczyciel. Tematem były różnego rodzaju ideologie, które w edukacji zagrażają dzieciom.

W Mediach Narodowych, w programie “Młot na marksizm”, pojawił się pan Dariusz Zalewski, pedagog, nauczyciel. Tematem były różnego rodzaju ideologie, które wprowadzone do edukacji mogą zagrażać naszym dzieciom. Oczywiście na Zachodzie jest to dużo dalej posunięte, niż ma to miejsce w Polsce, ale niestety i tutaj do głosu dochodzi takie zło, jak zauważył prowadzący. “Pewne destrukcyjne siły, czy różnego rodzaju trendy, zaczynają na polu edukacji odgrywać coraz większą rolę. Mamy tutaj do czynienia z takim zjawiskiem, że do szkół, ale też w internecie, pojawiają się pewne metody wychowania i nauczania, które są odpowiednio propagowane, a następnie przenikają one do rodzin, do szkół” – odpowiadał gość MN.

“Każda metoda pedagogiczna, każda koncepcja, wychodzi z jakiegoś źródła i do czegoś zmierza” – mówił Dariusz Zalewski. Kiedyś mieliśmy oczywiście pedagogikę klasyczną, która opierała się właśnie na klasycznej filozofii, teologii i etyce chrześcijańskiej. Gość Mediów Narodowych podkreślał, że następnie pojawiły się metody nauczania, które nie opierały się już na filozofii, etyce czy teologii, a psychologii, biologii czy nawet technologii. Już z tego wynika wiele problemów, które dotykają naszego narodu czy społeczeństw zachodnich. Dariusz Zalewski chciałby powrotu do dawnego, katolickiego nauczania.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce. 547 osób jest zakażonych

“Wiele tych współczesnych nurtów zakłada, że człowiek jest wolny z natury. Że wolności się nie wypracowuje, tylko ma się ją od razu. Trzeba najpierw wykuć w sobie pewne umiejętności, sprawności, żeby potem móc podejmować decyzje. Jeśli tego nie ma, to można tylko sobie mówić, że jest się wolnym, a tak naprawdę idzie się tylko za swoimi słabościami, popędami” – mówił D. Zalewski. Według gościa Mediów Narodowych jest to zwierzęce podejście do wolności. Zachęcamy do zapoznania się z całym materiałem, który tutaj udostępniamy. Zapraszamy do subskrypcji kanału telewizji internetowej Mediów Narodowych. To codzienne informacje katolickie, narodowe i patriotyczne.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY