Apel do krwiodawców: Potrzebna krew! Szczególnie w czasie pandemii koronawirusa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.Brygada Mazowiecka ONR

Punkty krwiodawstwa apelują do krwiodawców: “Potrzebna krew! Szczególnie w czasie pandemii koronawirusa”. Jeśli jesteś zdrowy możesz pomóc i w tym trudnym momencie.

Krew jest potrzebna zawsze, ale w tym szczególnym czasie jeszcze bardziej. Dużo więcej osób będzie wymagało pomocy, a niestety część terenowych punktów krwiodawstwa musiało zostać zamkniętych. Pomoc Honorowych Dawców Krwi jest niezastąpiona.

“Jeśli jesteś zdrowy, to przejazd własnym samochodem do RCKiK i oddanie krwi jest bezpieczniejsze niż chodzenie po supermarkecie. Nie ma się czego obawiać. Zdrowia życzę” – apelują na Twitterze krwiodawcy.

Szpitale także włączyły się w apel o oddanie krwi. Jak podkreślają “Niech łączy nas krew, która ratuje życie”. Chociaż najbardziej oczekiwana jest krew grupy O RhD- to Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaznaczyły, że potrzebne są wszystkie grupy krwi, ponieważ istnieją biorcy o różnych grupach, szczególnie w czasie pandemii koronawirusa.

Kto może oddać krew? Osoba zdrowa (bez objawów infekcji), która nie przebywała w ciągu ostatnich 14 dniu poza granicami kraju, nie miała kontaktu z osobą, u której potwierdzono zakażenie, a także spełnia dotychczasowe warunki, tj. wiek, wagę, ogólny stan zdrowia. Centra apelują jednak, żeby ze względu na szczególną sytuację nie przychodzić z osobami towarzyszącymi.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY