“Przesuńmy Wybory!”. Trzy tysiące osób podpisało się pod akcją Bosaka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Akcja ruszyła wczoraj, a już podpisało się około trzech tysięcy osób. Domagają się przełożenia wyborów prezydenckich. To akcja Krzysztofa Bosaka.

Przesuńmy Wybory – to nowa inicjatywa Krzysztofa Bosaka. Minęło kilkadziesiąt godzin od ruszenia z akcją, a pod postulatem przesunięcia wyborów prezydenckich podpisało się już około trzech tysięcy osób. Apel o przesunięcie wyborów ma oczywiście związek z rozwijającą się pandemią koronawirusa. Według specjalistów, lekarzy, ale także i polityków, największe problemy z nią związane niestety są dopiero przed nami. Zakazano imprez masowych, zgromadzeń, pozamykano bary czy restauracje, przenoszone są największe wydarzenia sportowe czy muzyczne.

Dziwnym trafem nie dotyczy to wyborów prezydenckich, które zaplanowane są w Polsce na 10 maja. Swoje wybory przełożyła już Francja (druga tura wyborów do rad miejskich), Serbia (parlamentarne), Wielka Brytania (samorządowe), Macedonia Północna (parlamentarne), a Szwajcaria przesunęła referendum. Polska nie. Według złośliwych komentatorów ma to związek z obawami PiS wobec konsekwencji spodziewanego kryzysu gospodarczego. Wiadomo, że duża część wyborców winą za kryzysy obarcza opcję aktualnie rządzącą. Przy przeniesieniu wyborów, kryzysie, wygrana Dudy wcale nie jest pewna, co pokazały wyniki do Senatu.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus. Co na to Kościół katolicki? X. Konstantyn Najmowicz [WIDEO]

Działacze Konfederacji zadają jednak pytania – co jest ważniejsze? Zdrowie i bezpieczeństwo Polaków czy interes partii rządzącej? Krzysztof Bosak przekonuje, że “naturalną konsekwencją działań zapobiegawczych powinna być decyzja o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego i przesunięciu terminu wyborów”. Pod tym apelem, skierowanym do prezydenta oraz premiera, podpisało się na razie około trzech tysięcy osób. Podpisów przybywa. Pod tym apelem podpisywać można się na specjalnie przygotowanej przez Krzysztofa Bosaka stronie internetowej – przesunmywybory.pl. A wy co uważacie? Wybory trzeba przełożyć?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY