REKLAMA

Platformy wideo obniżają jakość filmów na czas pandemii

REKLAMA

Komisja Europejska poradziła wszystkim platformom streamingowym oraz wideo takich jak YouTube, czy też Netflix o obniżenie jakości wyświetlanych filmów. Ma to pozwolić na odciążenie Internetu podczas pandemii koronawirusa. Amerykańskie hegemony zgodziły się na ten tymczasowy krok.

YouTube zgodził się na obniżenie jakości wideo na swojej platformie. Szefowa firmy Susane Wojcicki odbyła rozmowę z dyrektorem spółki Alphabet, a zarazem właścicielem m.in. tej platformy Sundarem Pichaia oraz z unijnym komisarzem ds. jednolitego rynku, Thierrym Bretonem.

Zobacz także: W Meksyku zarządzono zakaz publicznych Mszy pod groźbą kar kanonicznych

Była to odpowiedź na wezwanie komisarza, żeby wszystkie platformy streamingowe obniżyły jakość wyświetlanych filmów. Ma to udrożnić Internet obciążony ostatnio przez pandemię koronawirusa. Filmy wideo pochłaniają dużą część ruchu w Internecie.

Wszystkie filmy publikowane na platformie będą domyślnie wyświetlane w jakości standard definition, a nie high definition.

Jako pierwszy na apel unijnego komisarza odpowiedział właściciel platformy Netflix, Reed Hasting, który zgodnie z zaleceniem obniżył jakość wyświetlanych filmów.

rmf24

REKLAMA

Komentarze