Mateusz Morawiecki w CNN. “To trzęsienie ziemi dla naszej ekonomii”

Dodano   0  
  Loading

/ fot. flickr.com

Premier Polski, Mateusz Morawiecki, bardzo mocno wypowiedział się w CNN na temat wpływu koronawirusa na Polskę i gospodarkę. “To trzęsienie ziemi”.

Wiele osób zwraca uwagę, że Mateusz Morawiecki bardziej szczerze i dobitniej wypowiedział się dla CNN, niż ma to miejsce w polskich mediach. W Polsce jesteśmy bombardowani przekazem, że wszystko jest pod kontrolą, rząd na świetny plan obronny przed ekonomicznymi konsekwencjami koronawirusa, a sytuacja w Polsce na tle innych krajów jest bardzo dobra. Tymczasem w CNN głos premiera Polski wybrzmiał bardzo mocno. Sytuację nazywa “trzęsieniem ziemi” dla naszej gospodarki.

Mateusz Morawiecki miał wywiad w programie Quest Means Business na słynnym kanale CNN. “Myślę niestety, że szczyt jest jeszcze przed nami, będziemy prawdopodobnie mieli kilka tysięcy lub nawet więcej przypadków zarażeń koronawirusem”. Co prawda władze od samego początku przekonują nas, że zachorowań będzie więcej, to jednak liczby podane przez premiera przerażają. Wychodzi na to, że zagrożenie ze strony koronawirusa potrwa jeszcze przez wiele tygodni. “To prawdziwe trzęsienie ziemi dla naszej ekonomii” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd tworzy “Tarczę Antykryzysową”. Czy unikniemy potężnego kryzysu?

Poprzedni wielki kryzys finansowy, z lat 2008-09, właściwie ominął Polskę. Tym razem ma być jednak inaczej. Morawiecki podkreślał jednak, że propozycje tak zwanej “Tarczy Antykryzysowej” mogą pomóc w walce z kryzysem. “Mam nadzieję, że Komisja Europejska użyje nowych funduszy do walki z tym kryzysem i jestem zadowolony z reakcji Europejskiego Banku Centralnego, który podjął działania bardzo zdecydowanie” – mówił nasz premier. Swoje propozycje walki z kryzysem przedstawiają właściwie wszystkie obozy polityczne i kandydaci na prezydenta. Na razie wiemy jedno. Kryzys nadchodzi.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY