Transport grozy. Wojskowe ciężarówki wywożą ciała ofiar pandemii koronawirusa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/ Tancredi Palmeri

Niczego bardziej przejmującego dzisiaj nie ujrzycie. Zdjęcia ciężarówek z ciałami, które wywożono w nocy z Bergami robią przygnębiające wrażenie.

“Transport grozy” – tak została nazwana kolumna wojskowych ciężarówek, które wywoziły ciała ofiar pandemii. Wideo, które krąży w mediach społecznościowych zobaczyło już miliony osób na świecie. Jak tłumaczą władze – włoska armia rozpoczęła wywożenie ciał do innych miast, bo nie ma fizycznej możliwości ich kremacji.

Wszyscy są przerażeni, jednak zgodnie twierdzą, że inne państwa powinny na przykładzie Włoch zapobiec możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa.

We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło już trzy tysiące osób – liczba zmarłych jednak z każdym dniem rośnie. Rośnie także liczba zakażeń jest już ponad 35 tysięcy przypadków. W Bergamo nie ma już miejsc w miejscowych kostnicach, dlatego zdecydowano się przewieźć ciała ofiar pandemii – wywieziono 60 trumien.

Internauci są poruszeni zdjęciami oraz wideo, które krąży po sieci. “Tu jest jak na wojnie” – wprost piszą i apelują o włączenie się w akcję #zostanwdomu. “Odpowiedzialność! Za siebie i innych!” – podkreślają na Twitterze.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY