Wykupił wszystkie środki dezynfekujące. Po fali krytyki oddał je potrzebującym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Matt Colvin na początku marca zakupił 18 tys. butelek z żelem dezynfekującym. Kiedy Amazon zablokował jego aukcję, a na mężczyznę spadła fala krytyki spekulant zdecydował, aby oddać żele potrzebującym.

Mieszkaniec Chattanooga w Tennessee na początku marca wykupił ponad 18 tysięcy butelek z żelem dezynfekującym – wyczyścił tym samym stany magazynowe z okolicy. Colvin zdecydował się na sprzedaż w Internecie, jednak już za o wiele wyższą cenę. Mężczyzna zdecydował się na sprzedaż online – m.in. przez serwis Amazon. Butelki z żelem wystawił za 70 dolarów – a więc znacznie powyżej ceny, za które je zakupił: “Dla braci były to +szalone pieniądze+. Dla wielu innych było to wykorzystywanie pandemii” – pisze w NYT.

Amazon zdecydował się jednak na radykalne kroki i zawiesił aukcję. Serwis postąpił tak jednak we wszystkich przypadkach – maseczki i środki dezynfekujące nie mogły być sprzedawane z wysoką marżą. Tak samo postąpił eBay: “Teraz, kiedy miliony ludzi na całym świecie nadaremnie szuka środków dezynfekujących do rąk, by chronić się przed koronawirusem, Colvin siedzi na 17,7 tys. butelek bez pomysłu, jak je sprzedać”. Na mężczyznę spadła również fala medialnej krytyki.

CZYTAJ TAKŻE: Orlen i KGHM produkują środki odkażające: “Produkcja idzie pełną parą”

Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki. “Nigdy nie było moją intencją gromadzić potrzebne medyczne zasoby, gdy ludzie ich potrzebują. Nie jestem taką osobą. A przez ostatnie 48 godzin mówią mi tylko jak bardzo taki jestem” – tłumaczył swoje zachowanie, chociaż początkowo publicznie przyznał się, że stracił szansę, aby ustawić finansowo swoją rodzinę. Teraz oddał swoje zapasy miejscowej parafii, które przekaże je wiernym.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY