Rakowski: Czy Netanjahu TRAFI DO WIĘZIENIA? [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Mediów Narodowych, był ekspert ds. Bliskiego Wschodu Paweł Rakowski. W ostatnim czasie odbyły się wybory do Knesetu, gdzie opozycja uzyskała przewagę. Benny Gantz otrzymał od prezydenta Izraela zadanie sformowania rządu. Benjaminowi Netanjahu grozi pozbawienie wolności.

“Kwestia Netanjahu jest o tyle ważna, że 17. marca miało się odbyć posiedzenie sądowe w jego sprawie. Ma podstawione zarzuty w sferze korupcyjnej. Zostało ono przesunięte na maj z powodu koronawirusa” – przypomniał Paweł Rakowski o problemach prawnych obecnego premiera Izraela.

Zobacz także: Pięć ofiar koronawirusa w Polsce. 205 zakażonych

Ekspert ds. Bliskiego Wschodu wyjaśnia również, że ewentualna kara więzienia dla Benjamina Netanjahu nie byłaby dla Izraelczyków nowym doświadczeniem. Już wcześniej pozbawiano wolności na przykład byłą głowę państwa – “Izraelski establishment jest przygotowany na to. Mieliśmy już prezydenta izraelskiego w więzieniu i premiera oraz syna premiera Ariela Sharona” – wymienia dzisiejszy gość MN.

Wyjawił również, że świat arabski tj. władze poszczególnych krajów kryją się ze swoimi sympatiami do Izraela. Przed oficjalnym zaciśnięciem stosunków z tym krajem powstrzymują szarzy obywatele, którzy nie czują tej sympatii. W Izraelu widzą głównie wysoką jakość w technologii uzdatniania wody, która jest istotna na Bliskim Wschodzie.

“W świecie arabskim kwestia palestyńska nie jest szanowana. Też mają dosyć Palestyńczyków oraz całego tego konfliktu. Palestyńczycy zostali praktycznie sami nie uwzględniając Rosji i Iranu” – powiedział Rakowski.

Powiedział również, że Iran bardzo ciężko przeżyje epidemię koronawirusa. W obliczu praktycznie całościowego odizolowania gospodarki od reszty świata, irańskie władze nie mogły wprowadzić restrykcyjnych regulacji.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY