REKLAMA

Orlen zapowiada obniżkę ceny płynu do dezynfekcji. Za litr 15 zł

Orlen wyprodukuje środki odkażające: „Produkcja idzie pełną parą” – zapowiadają przedstawiciele firm. I jak zapowiadają – litr może kosztować 15 zł.

Pierwsza partia płynu do dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym jest już w drodze do Agencji Rezerw Materiałowych. Orlen swój płyn do dezynfekcji sprzedaje również na stacjach benzynowych. Dodatkowo Daniel Obajtek zapowiedział, że Fundacja PKN ORLEN przeznaczy 6 mln zł na walkę z koronawirusem.

Przedstawiciele firmy podkreślali, że sytuacja epidemiologiczna związana z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2 wymaga od polskich przedsiębiorców wspólnych i zdecydowanych działań. Początkowo internauci krytykowali spółkę za cenę żelu. Na stacjach benzynowych można było kupić 5-litrowe opakowania za 95 zł.

Okazuje się, że decyzja ws. kosztu żelu została zmieniona: „Dzięki determinacji naszych pracowników z Orlen OIL, ale także Orlen Laboratorium uruchomiliśmy w krótkim czasie dwie linie do produkcji płynu dezynfekującego do rąk. Będziemy mogli w jeszcze większym stopniu zaspokoić potrzeby rynku i klientów w walce z epidemią koronawirusa. Zwiększenie produkcji pozwoli również zoptymalizować koszty”.

Ile ma kosztować 1-litrowa butelka płynu do dezynfekcji? Litrowe butelki będą kosztować 15 zł. Spaść ma również cena dużych opakowań. „W obecnej sytuacji rynkowej etanol o jakości farmakopalnej w ostatnich dniach był tańszy i szerzej dostępny niż etanol certyfikowany przez ECHA”.

REKLAMA

Komentarze