Bąkiewicz apeluje o zawierzenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Roty Niepodległości

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz apeluje o zawierzenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi w związku z zagrożeniem epidemicznym.

“Szanowni Państwo, rodacy, w związku z koronawirusem świat, który znaliśmy dotychczas zmienił się drastycznie, w zaledwie kilku dni. Miliony katolików pozbawiono uczestniczenia w Mszy Świętej. Nie nam oceniać jak bardzo niebezpieczny jest wirus, nie popieramy atmosfery paniki czy wręcz psychozy. Po prostu stwierdzamy to co widać gołym okiem – znaleźliśmy się w niebywałej sytuacji, dla wielu osób niewyobrażalnie trudnej” – podkreśla w studiu MN, Robert Bąkiewicz.

“W obliczu tragedii musimy zwrócić się do Boga”

Na podobny gest zdobył się burmistrz Wenecji. W obliczu tragedii, która dotknęła Włochy postanowił zawierzyć miasto oraz całą Italię Niepokalanemu Sercu Maryi. Luigi Brugnaro, ubrany w trójkolorową szarfę uczynił to 13 marca, przede obrazem Matki Bożej w w bazylice Madonna della Salute. Akt zawierzenia został napisany przez patriarchę Wenecji abp. Francesco Moraglię

“Żyjemy też w czasach wrastających napięć geopolitycznych (…) Jesteśmy świadomi, że oprócz czynnika ludzkiego musimy zwrócić się Pana Boga. Chcielibyśmy dołączyć prośbę o zawierzenie naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Pragniemy, aby takiego aktu zawierzenia dokonali Polacy, wraz z duchownymi i władzami Polski, na czele z prezydentem RP ” – apeluje prezes Marszu Niepodległości.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY