Tankowiec z imigrantami na pokładzie rozbił się u wybrzeży Grecji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W poniedziałek w pobliżu greckiej wyspy Kea na mieliźnie osiadł tankowiec przewożący nielegalnych imigrantów. Około 190 osób zostało przetransportowanych do hotelu. Wśród nich znajdowały się dwie kobiety w ciąży oraz kilka dzieci. Za transport imigrantów tankowcami odpowiadają przemytnicy.

Dzisiaj u wybrzeży greckiej wyspy Kea osiadł na mieliźnie tankowiec z 193 nielegalnymi imigrantami – informowała Straż Przybrzeżna. Stało się to w pobliżu portu Cykland niedaleko stolicy Grecji, Aten. Według relacji świadków statek uderzył w falochron nabierając tym samym wodę do środka.

Zobacz także: Zbiórka na respiratory dla zarażonych koronawirusem #DajmyOddech

ABC News informuje, że nielegalnych imigrantów przetransportowano do hotelu na wyspie. Wśród nich znajdowało się kilka dzieci oraz dwie kobiety w ciąży. Według najnowszych informacji nie wiadomo czy są jakieś ranne ofiary.

https://twitter.com/john_wayne_gr/status/1239507003648679936

W ostatnich dniach turecko-grecką granicę szturmują codziennie tysiące imigrantów, w tym również niedawno wypuszczeni niebezpieczni więźniowie z Turcji.

Za dostarczanie imigrantów odpowiadają przemytnicy oraz handlarze ludźmi. Z racji, że wyspa Kea znajduje się blisko wybrzeży stałego lądu Grecji są na nią transportowani dużymi statkami. Stamtąd z kolei przemyca się ich na pontonach.

ABC News

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY