Polskie firmy wspierają walkę z koronawirusem. Miliony na pomoc dla szpitali

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
stetoskop

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Polskie firmy pomagają w walce z koronawirusem. Przekazują nie tylko część swoich obrotów ze sprzedaży, ale i produkty.

W pomoc włączyły się nie tylko państwowe spółki, ale także prywatne. 16 marca PGE poinformowała, że przekaże na walkę z koronawirusem 5 milionów złotych. Podobnie postąpiła firma Agata Meble – przekaże aż milion złotych na zakup sprzętu medycznego: “To dlatego kwota miliona złotych przekazana od firmy zasili środki potrzebne obecnie służbie zdrowia na najważniejszy sprzęt medyczny i środki zabezpieczenia sanitarnego niezbędne w przeciwdziałaniu i leczeniu koronawirusa” – tłumaczą przedstawieciele Agaty.

Firma odzieżowa 4F przekazała 300 par gogli dla warszawskiego szpitala, zdecydowała się także przeznaczyć 20% swoich zysków ze sprzedaży e-commerce na dla dla szpitala MSWiA w Warszawie: “Od dziś 20% obrotu z naszego sklepu internetowego 4F.pl przekazujemy dla największego szpitala zakaźnego w Polsce – MSWiA w Warszawie. Dlaczego? Bo zdrowie jest najważniejsze, a służba zdrowia szczególnie teraz potrzebuje naszego wsparcia”.

ZOBACZ TAKŻE: Zbiórka na respiratory dla zarażonych koronawirusem #DajmyOddech

Pomóc postanowiły również Roty Niepodległości. Utworzyły zbiórkę #DajmyOddech, której fundusz zostanie przeznaczony na zakup respiratorów. W przypadku braku możliwości zakupu wskazanego sprzętu specjalistycznego środki zebrane w zrzutce przeznaczymy na inny cel związany z walką z wirusem.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY