Reprezentant Polski z koronawiursem. Bartosz Bereszyński zarażony

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Polski piłkarz i reprezentant kraju, Bartosz Bereszyński, jest zarażony koronawirusem. To pierwsza tak znana polska osobistość, która ma COVID-19.

Najbardziej chyba znanym na świecie przypadkiem zarażenia koronawirusem jest bardzo popularny amerykański aktor, Tom Hanks. W Polsce ta choroba na razie oszczędza osoby znane. Chociaż objęty kwarantanną jest np. wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, to test nie wykrył obecności wirusa. Miał on po prostu kontakt z zarażonym lekarzem. Tymczasem dotarły do nas bardzo niemiłe wieści z Włoch. Znany polski piłkarz i reprezentant kraju w piłce nożnej, Bartosz Bereszyński, złapał koronawirusa. “Niestety uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19”.

Bereszyński nie jest jednym piłkarzem ze swojej drużyny, u którego wykryto koronawirusa. Najpierw wirusa wykryto u Manolo Gabbiadiniego, a następnie u sześciu kolejnych piłkarzy i u klubowego lekarza. Przypadków zachorowań wśród piłkarzy jest coraz więcej. Zarażony jest także zawodnik najlepszej włoskiej drużyny, turyńskiego Juventusu – Daniele Rugani. Pokazuje to jak poważna sytuacja ma miejsce obecnie we Włoszech. Kluby piłkarskie bardzo dbają o swoich piłkarzy, zapewniły im odpowiednie badania. Zwykłych “śmiertelników” czeka inny los.

ZOBACZ TAKŻE: Donald Trump wprowadził stan wyjątkowy w USA. Kiedy Polska?

We Włoszech nie są leczeni nawet niektórzy zarażeni, selekcjonuje się chorych. Jak wielu zwykłych Włochów może być chorych, a nawet o tym nie wie? Chorzy piłkarze są także w Niemczech. W kwarantannie znajduje się też np. Juventus Turyn, Real Madryt, Chelsea Londyn i wiele innych klubów. Chory jest trener Arsenalu Londyn. W związku z epidemią koronawirusa zawieszono już prawie wszystkie rozgrywki piłkarskie. Nie gra Liga Mistrzów, Liga Europy i najpotężniejsze ligi krajowe, włącznie z hiszpańską Primera Division, angielską Premier League czy włoską Serie A. Zawieszono także polskie ligi. Wszystko wskazuje na to, że letnie mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostaną przesunięte na przyszły rok.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY