Czy mamy dwóch papieży?! Paweł Lisicki z “Do Rzeczy” w MN [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Lisicki

Paweł Lisicki / Fot. YouTube/Media Narodowe

Gościem Mediów Narodowych był Paweł Lisicki z tygodnika “Do Rzeczy”. Czy mamy dwóch papieży? Ciekawa rozmowa na temat przywódców Kościoła.

Gościem programu Mediów Narodowych był Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika “Do Rzeczy”. Michał Murgrabia gościł tego dziennikarza w ramach cośrodowej rozmowy na temat dotyczący wiary. “Tym razem będziemy rozmawiać o tym, który z papieży jest prawdziwym papieżem, czy może mamy ich dwóch” – zapowiedział ten na pozór kontrowersyjny temat redaktor Michał Murgrabia. Sprawa dotyczy oczywiście Benedykta XVI oraz papieża Franciszka. Prowadzący program zaznaczył, że niektórzy katolicy za papieża nadal uznają Benedykta XVI, a nie papieża Franciszka. Z kolei inni uznają Benedykta po prostu za “emerytowanego papieża”.

“Odcedzając nasze sympatie i emocje, bo wiadomo że komuś może odpowiadać znacznie bardziej styl i sposób działania papieża Benedykta, a komuś innemu Franciszka, całkowicie obiektywnie na to patrząc, bez kwestii emocjonalno-uczuciowych, moim zdaniem nie ma żadnej innej odpowiedzi, niż to, że obecnie papieżem jest Franciszek” – zaznaczył już na początku rozmowy Paweł Lisicki. Jakiekolwiek próby określania, że papieżem nadal jest Benedykt, a nie Franciszek, lub że mamy “dwóch papieży”, Paweł Lisicki określił wprost jako niewłaściwe i niepoprawne.

ZOBACZ TAKŻE: Druga ofiara w Polsce! Zmarł 73-latek. Wojewoda śląski w kwarantannie

Zaznaczył przy tym jednak, że przyczynił się do tego sam papież Benedykt, gdyż abdykacja jest rzeczą bardzo nietypową w przypadku papieży. Zwrócił też uwagę na nietypowe warunki ustąpienia papieża Benedykta. “Zastrzegł sobie kilka gestów, kilka sposobów zachowania, typowych dla papieża. Na przykład biała sutanna, tytuł, prawo udzielania błogosławieństwa papieskiego”. Paweł Lisicki mówił także o pewnym błędzie popełnionym przez Benedykta. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z tą bardzo ciekawą rozmową. Warto znać realia naszego Kościoła katolickiego. A wy wolicie Benedykta XVI czy Franciszka?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY