Winnicki: “Koronawirus – fundamentalny test polityczny”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Winnicki

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego / fot. zasoby fotograficzne medianarodowe.com

Prezes Ruchu Narodowego znowu mocno i dobitnie skomentował całe zamieszanie z pandemią. Koronawirusa nazywa “fundamentalnym testem politycznym”.

Ostatnio cytowaliśmy już prezesa Ruchu Narodowego i jednego z posłów Konfederacji, Roberta Winnickiego. Na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook opublikował nowy tekst dotyczący problemu koronawirusa. Całą sytuację nazywa “fundamentalnym testem politycznym”. “Faktem jest, że ani państwo polskie ani tym bardziej nasz system ochrony zdrowia nie są należycie, długofalowo przygotowane na tę epidemię, ani nawet na epidemię o mniejszej skali” – podkreśla poseł Konfederacji. “Nie mam na myśli ostatnich tygodni przygotowań tylko ogólny stan”.

Co dokładnie ma na myśli? Stan “służb odpowiedzialnych za zabezpieczenie granic i bezpieczeństwo wewnętrzne, służby zdrowia, zapasów i sprzętu, odpowiednio licznej i fachowej kadry, wdrażania, ćwiczenia i przestrzegania procedur”. “My w Konfederacji i nasz kandydat na prezydenta, Krzysztof Bosak, nie jesteśmy naiwni. Zdajemy sobie sprawę jak bardzo poważna jest sytuacja. Zadajemy sobie wobec niej również nieustannie pytania – co mówić i co robić? Takie analizy trwają teraz nieustannie we wszystkich partiach i we wszystkich sztabach” – kontynuuje Robert Winnicki. Podkreślił dziecinne i populistyczne działania tak zwanej opozycji totalnej, a więc przede wszystkim PO.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce! 56-letnia kobieta

“Dziś jednak musimy się wszyscy w pierwszym rzędzie skoncentrować na tym co najważniejsze – na walce z epidemią. To nie jest właściwy czas na prowadzenie rywalizacji politycznej – dlatego Krzysztof Bosak wezwał do przesunięcia wyborów. Dlatego przeorganizowujemy całkowicie kampanię (póki jeszcze trwa) i dlatego chcemy zaoferować wsparcie wojewodom. Tyle możemy zrobić” – zaznaczył. W związku z tą postawą, dzisiaj działacze Konfederacji i partii ją współtworzących zaoferowali wojewodom pomoc w opiece nad osobami poddanymi kwarantannie.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY