REKLAMA

Szewko: Polsce grozi scenariusz Włoch [WIDEO]

REKLAMA

Ekspert od spraw międzynarodowych dr Wojciech Szewko powiedział na antenie Mediów Narodowych o zagrożeniach i skutkach koronawirusa. Przeanalizował również sytuację w innych krajach, gdzie trwa epidemia. Obawia się przede wszystkim tego, że Polskę czeka scenariusz z Włoch.

„Wszystkie dane wskazują, że w Chinach epidemia się kończy. Metody zastosowane przez władze poskutkowały. Wdrożono pewne procedury, które mogliśmy oglądać w internecie. Od całkowite odizolowania, mobilności między miastami, powszechnego odkażania ulic. Zamknięto również supermarkety, lecz ludzie mieli możliwość zamawiania żywności przez internet lub telefon, które były dostarczane do wspólnot i stamtąd bezpiecznie odbierane przez zamawiających” – powiedział dr Szewko.

Zobacz także: [OPINIA] Oleśnicki: Ostatni Muszkieter | cz. 3

Wskazał również na procedury jakie musieli przechodzić pracownicy zakładów, które mimo epidemii funkcjonowały. Zastosowano rygorystyczne i szczegółowe pomiary temperatur i odkażania żelami antybakteryjnymi przed wejściem do pracy.

W Chinach pomimo początkowego braku maseczek oraz innych artykułów medycznych i ochronnych, szybko przestawiono przemysł na zwiększoną produkcję tych towarów i uzupełniono rynek zapotrzebowania. Postawiono także w Wuhan 14 szpitali przyjmujących zarażonych wirusem. Obecnie tylko trzy funkcjonują.

„W Polsce lekarze informują o zapotrzebowaniu na maseczki ochronne, fartuchy, rękawiczki. To pokazuje, że państwo nie jest przygotowane na sytuacje kryzysową. We Włoszech w podobnym okresie zaczynało brakować artykułów medycznych, respiratorów” – porównywał sytuację w naszym kraju do Włoch.

Opowiedział również o sytuacji w Iraku, gdzie zaatakowano bazę wojskową w Tadzi. Zginęło tam dwóch Amerykanów oraz Brytyjczyk. Ranny został również polski żołnierz.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze