Ekstraklasa zawieszona, mecze kadry prawdopodobnie odwołane

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikipedia

Władze piłkarskiej PKO Ekstraklasy zdecydowały o zawieszeniu rozgrywek co najmniej do końca marca ze względu na epidemię koronawirusa. Odwołano też mecze I i II ligi. Zagrożone jest również najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Początkowo mecze Ekstraklasy miały się odbyć bez udziału kibiców. Wyjazdu na spotkanie z ŁKS Łódź odmówili piłkarze Górnika Zabrze. Ostatecznie władze ligi zdecydowały o zawieszeniu rozgrywek co najmniej do końca marca. Nie wiadomo, czy rozgrywki zostaną dokończone i w jaki sposób byłaby rozstrzygnięta liga, gdyby mecze definitywnie odwołano.

Ordo Iuris: Ochrona wolności akademickich musi ulec wzmocnieniu

Istnieje także duże prawdopodobieństwo odwołania najbliższego zgrupowania reprezentacji Polski. Biało-czerwoni mieli się zmierzyć 27 marca z Finlandią we Wrocławiu i 31 marca z Ukrainą w Chorzowie. Te mecze również miały być rozegrane bez kibiców. Co istotne, trzon polskiej kadry stanowią gracze z włoskiej Serie A. Obecnie nie ma możliwości, aby opuścili oni Włochy.

W ostatnich dniach odwołano większość rozgrywek sportowych. Zrezygnowano z rozgrywania m.in. Ligi Mistrzów w piłce nożnej i ręcznej, meczów Superligi szczypiornistów, czy Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY