REKLAMA

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce! 56-letnia kobieta

REKLAMA

Niestety! Jest pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. Ta tragiczna informacja dotarła do nas ze Szpitala Miejskiego w Poznaniu.

Dotarła do nas tragiczna informacja. W Szpitalu Miejskim w Poznaniu zmarła 56-letnia kobieta. To pierwsza polska ofiara koronawirusa. Od kilku dni mówiło się o ciężkim stanie pacjentki. Niestety nie udało się uratować jej życia. Praktycznie od samego początku mówiło się, że stan pacjentki jest bardzo ciężki. Warto jednak dodać, że poza zarażeniem się koronawirusem, kobieta ta cierpiała na inne poważne schorzenia. Potwierdza się więc informacja, że najbardziej narażone są osoby starsze lub osłabione innymi chorobami.

Tym bardziej nie można poddawać się panice. Na tę chwilę w Polsce zarażonych jest 47 osób. Jeszcze wczoraj było to tylko 31 osób. „Ta liczba będzie wzrastała”, podkreślał na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Mówi się, że za tydzień może być tysiąc przypadków. Robimy więcej testów, więc więcej chorych zostanie zlokalizowanych. Wiele osób znajduje się w kwarantannie. Niestety praktycznie pewnym jest, że będą kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w Polsce. Większość osób przechodzi chorobę nawet bezobjawowo, ale problemu nie można lekceważyć.

ZOBACZ TAKŻE: Robert Winnicki mocno na temat koronawirusa. Szef narodowców alarmuje

Polski rząd wprowadził wiele działań, które mają zdusić epidemię koronawirusa w Polsce w zarodku. Zamknięto szkoły, uniwersytety, teatry, kina, zakazano imprez masowych, odradzane są zgromadzenia publiczne, nie odbywają się zawody sportowe, odwoływane są mecze piłkarskie i inne. Duża część Polaków podchodzi sceptycznie do tego rodzaju działań. Warto jednak zrozumieć, że jeśli przyniosą one efekty, to możemy uniknąć problemów, które dotknęły Włochy. Tam zarażonych jest już prawie 13 tysięcy osób, a zmarło ponad 800.

REKLAMA

Komentarze