Łuksza: Polska nie może popełnić błędów Włochów. Nie można bagatelizować koronawirusa [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

Tematem dnia w Mediach Narodowych jest koronawirus oraz działania rządu ws. jego powstrzymania. Krzysztof Lech Łuksza wprost podkreśla, że Polska nie może popełniać błędów Włochów, którzy zbagatelizowali zalecenia rządu.

“Izolacja ognisk choroby oraz minimalizacja kontaktów społecznych. Ostatnio zamknięcie szkół, uniwersytetów – to są bardzo dobre posunięcia rządu. Oficjalne statystyki mówią, że prawei 50 osób jest chorych. Jednak kwestią czasu jest kiedy statystyki dobiją setki” – mówi Łuksza w studiu Mediów Narodowych.

“Nie można bagatelizować koronawirusa. Każdy z nas musi ograniczyć kontakty. To jest zbiorowa panika, panika nigdy nie jest dobra, jednak trzeba zachować ostrożność. Sytuacja jest poważna, jest to bardzo groźny wirus, obniża odporność organizmu” – zaznaczają redaktorzy MN.

Redaktorzy podkreślają, że warto przede wszystkim dbać o seniorów – dziadków i rodziców: “Trzeba indywidualizm powściągnąć. Widzimy, że indywidualizm Włochom pozwolił na to, aby nie stosować do zaleceń rządu. Unia Europejska także nie zdaje egzaminu – tutaj podejmują decyzję państwa narodowe. trzeba iść jeszcze dalej jeśli chodzi o decyzje – absolutna izolacja. Musimy to odcierpieć, ale sytuacja jest naprawdę poważna”.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce! 56-letnia kobieta

“Za koronawirusem idzie realna strata dla gospodarki światowej. Ja uważam, że nie ma co popadać w panikę, ale jednak należy zachować ostrożność. Trzeba unikać dużych skupisk ludzkich” – zaznacza redaktor Łuksza.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY