“Sytuacja jest poważna”. Orędzie prezydenta w sprawie koronawirusa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Prezydent Andrzej Duda wygłosił wieczorem specjalne orędzie do narodu. Tematem był oczywiście rosnący w naszym kraju problem z koronawirusem.

W Polsce mamy już ponad 20 przypadków koronawirusa. Wszyscy specjaliści przyznają, że będzie ich niestety coraz więcej. Cieszą więc informacje, że władza stara się zapewnić nam jak największe bezpieczeństwo. W takiej sytuacji, widząc co się dzieje na przykład we Włoszech, nie możemy wybrzydzać. Co rusz dochodzą do nas informacje o problemach w przygotowaniu państwa, ale w takich sprawach poglądy polityczne nie powinny mieć znaczenia. Teraz liczy się bezpieczeństwo i zdrowie Polaków. W takim właśnie duchu można odbierać treść orędzia prezydenta, Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda wygłosił orędzie do narodu ws. koronawirusa. “Od kilku miesięcy, na całym świecie rozprzestrzenia się koronawirus. Zachorowało już ponad 100 tysięcy ludzi. Odnotowano tysiące zgonów. Sytuacja jest poważna. Także w Europie, gdzie większość krajów zanotowała już przypadki koronawirusa” – mówił prezydent. Podkreślał tragiczną sytuację we Włoszech, mówił o wielkich problemach Francuzów, Hiszpanów czy Niemców. “Wirus w ostatnich dniach dotarł także do Polski. Spodziewaliśmy się tego” – przyznał Andrzej Duda. Prezydent Andrzej Duda w swoim orędziu zapewniał, że Polska poczyniła odpowiednie przygotowania na zmierzenie się z koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Bosak rezygnuje ze spotkań z wyborcami! Wina koronawirusa

“Wiemy, że liczba zarażonych będzie w najbliższych dniach rosnąć. Zapewniam, że władze Rzeczpospolitej wcześniej poczyniły odpowiednie kroki, by się do tego wyzwania przygotować” – uspokajał. Mówił tutaj między innymi o wprowadzonych kontrolach sanitarnych na naszych granicach, zakazie organizacji imprez masowych. Ogłosił, że w następnych dniach władze podejmą kolejne działania. Zapewniał, że wszystkie służby “pracują, by chronić Polaków”. Apelował: “Proszę uważnie śledzić wszystkie zalecenia wydawane przez służby i do nich się stosować”. Dziękował za współpracę i przestrzegał przed paniką. “Tylko wspólnym działaniem możemy go zwalczyć. Naszą bronią jest wiedza, rozsądek i higiena” – podkreślał.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY