Francuscy duchowni wprost: “Są regiony, gdzie nie ma ani jednego chrześcijanina”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Francuscy duchowni spotkali się z papieżem Franciszkiem. Wprost podkreślali, że “są regiony, gdzie nie ma już ani jednego chrześcijanina”.

“To pierwsza od ośmiu lat wizyta ad limina apostolorum francuskich biskupów” – podkreśla portal Onet. Abp Wintzer wprost przyznał, że w jego “diecezji są regiony, gdzie nie ma już ani jednego chrześcijanina”. Zmienił się także stosunek do Eucharystii.

“W mojej prowincji kościelnej przez ostatnich 10 lat liczba chrztów i małżeństw zmniejszyła się o 40 procent” – mówił abp Pascal Wintzer, metropolita Poitiers – “A tymczasem żyją tam ludzie i my jesteśmy za nich odpowiedzialni. Kto wyjdzie im na spotkanie?”.

Biskupi zaznaczają, że wcześniej Francuzi byli przyzwyczajeni do tego, że na Mszę Świętą można wybrać się w miejscu zamieszkania, a nie tak jak dzisiaj jeździć 20 km. Wierni mimo, że gromadzą się na Mszy św. to nie chcą przyjmować komunii.

Słowa abp Wintzera potwierdza także abp Vincent Dollman z Cambrai. Wierni mają się koncentrować na rozważaniu Słowa Bożego, nie mają natomiast “silnego pragnienia Eucharystii”. Duchowny podkreśla, że nadszedł czas na ponowne docenienie pobożności ludowej, organizowania pielgrzymek, nabożeństw Drogi Krzyżowej czy Pasterek.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY