Ekoterroryści znów szantażują Polskę. Greenpeace pozywa państwowy koncern

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ekoterroryści znów szantażują Polskę. Greenpeace pozywa państwowy koncern – organizacja złożyła pozew przeciwko PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna to spółka, która wchodzi w skład koncernu PGE, właściciela elektrowni Bełchatów: “PGE to węglowy kolos, którego energia napędza przede wszystkim kryzys klimatyczny” – podkreśla Greenpeace. Organizacja uważa, że takie działania zwrócą uwagę na szkodliwą działalność PGE.

“Rząd premiera Morawieckiego cały czas zwleka z wyznaczeniem roku 2030 jako daty odejścia od węgla. Dzieje się tak mimo jednoznacznych danych naukowych pokazujących, że cała europejska gospodarka, w tym polskie spółki energetyczne kontrolowane przez skarb państwa, musi być wolna od węgla w ciągu najbliższej dekady” – tłumaczy Paweł Szypulski.

To nie pierwsze działania organizacji wymierzone przeciwko Polsce. Przypominamy, że aktywiści zablokowali statek z węglem zmierzający do portu w Gdańsku. Namalowali na burcie statku napis „Węgiel stop”, podczas gdy Rainbow Warrior wpłynął do portu i rzucił kotwicę przy terminalu węglowym. Służby, aby skutecznie zablokować działanie ekoterrorystów musiały użyć broni do zbicia szyby w oknie.

Tymczasem organizacja nie widzi działań chociażby Niemiec ws. węgla. To w Niemczech importowane jest aż aż 51,2 mln ton węgla, z czego minimum 15 mln ton przypłynęło do Niemiec na statkach (głównie ze Stanów Zjednoczonych i Kolumbii). Niemcy to również największy konsument czarnego złota. Tylko w 2017 roku kopalnie zlokalizowane na terenie Niemiec wydobyły aż 171,2 mln ton węgla brunatnego – Polska w tym samym czasie wydobyła jedynie 61,1 mln ton.

ZOBACZ TAKŻE: Rzecznik MW o Greenpeace: „Marynarka powinna te marionetki przegonić strzałem bez ostrzeżenia”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY