Tomizm w starciu z modernizmem. Dr Anna Mandrela w MN [WIDEO]

Dodano   0  
  Loading

Doktor Anna Mandrela była gościem programu Mediów Narodowych. Rozmowa dotyczyła starcia tomizmu z modernizmem. Zapraszamy do oglądania!

W programie telewizji internetowej Mediów Narodowych gościem była dr Anna Mandrela. To już dobrze znana sympatykom Mediów Narodowych i Marszu Niepodległości osoba. Anna Mandrela jest autorką pierwszej książki, która została wydana przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości – “Kto zdradził Witolda Pileckiego? Nieznane fakty z ostatnich lat życia Rotmistrza”. Tym razem rozmowa dotyczyła innej publikacji dr Anny Mandreli, pt. “Tomizm Garrigou-Lagrange’a wobec wizji filozoficznej Teilharda de Chardin”.

Książka może pomóc w zrozumieniu tego, jakie procesy zachodzą obecnie w Kościele katolickim. Dr Anna Mandrela opowiedziała o kulisach powstania tej pracy doktorskiej. “Gdy zestawiamy jedno z drugim, mamy dwóch filozofów, dwóch przedstawicieli Kościoła rzymskokatolickiego (…), którzy nie zgadzają się ze sobą w ani jednej kwestii”. Pokazuje to jak Kościół jest rozbity przez różne sposoby myślenia. “Teilhard de Chardin z zamiłowania był paleontologiem, interesował się biologią, koncepcją ewolucji, brał udział między innymi w takich badaniach, po których twierdzono, że znaleziono pośredni gatunek pomiędzy małpą a człowiekiem, co było naukowym oszustwem”.

ZOBACZ TAKŻE: “447 to był punkt zapalny, który zmusił mnie do działania” [WIDEO]

“W każdym razie ta ewolucja, którą był zafascynowany jako biolog, przeniosła się na jego filozofię, na jego rozumienie religii”. Zrozumienie starcia tak przeciwstawnych filozofii pozwoli nam lepiej pojąć problemy, przed którymi stoi dzisiejszy Kościół katolicki. Omawianie tak różnych filozofii pozwala nam ujrzeć starcie pomiędzy tomizmem a modernizmem, który staje się w Kościele coraz powszechniejszy. Dr Anna Mandrela w swoim przedstawianiu tego tematu posługiwała się także cytatami ze swojej publikacjami. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z rozmową z dr Anną Mandrelą!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY