Prof. Góralczyk: “Chiny są blisko przełomowego momentu. Mogą wygrać z koronawirusem” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Mediów Narodowych był specjalista w zakresie Chin, profesor Bogdan Góralczyk: “Sytuacja jest bezprecedensowa. Doświadczenie wirusa jest praktycznie doświadczeniem całego chińskiego narodu”.

“Do końca tego miesiąca będzie jasne czy udało się wygrać z wirusem”

Czy Chiny pokonały epidemię? Prof. Góralczyk podkreśla, że zdecydowanie widać poprawę: “Izolowana jest jedynie prowincja Wuhan. Powody do optymizmu są takie, że media głoszą, iż Chiny są blisko przełomowego momentu. Do końca tego miesiąca będzie jasne czy udało się wygrać z wirusem. Jeśli się to uda to będzie całkiem dobra wiadomość dla świata” – podkreśla gość MN.

Przypominamy, że Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała o dalszym spadku osób zarażonych koronawirusem. Liczba wszystkich zarejestrowanych zakażeń w ChRL wynosi obecnie 80 754, a bilans ofiar śmiertelnych sięga 3136. Wyzdrowiało 59,8 tys. ludzi – izolowane jest nadal miasto Wuhan, w którym w grudniu 2019 roku pojawił się wirus i rozprzestrzenił na około 90 krajów.

“Gdyby nastąpił jakikolwiek nawrót, czego nie wykluczają chińscy specjaliści, to wtedy byłyby konsekwencje nie tylko ekonomiczne, ale i polityczne. W Chinach, w ostatnich latach wyraźnie zaznaczył się powrót do jednej, twardej ręki” – zaznaczył profesor Góralczyk.

Więcej o chińskiej polityce, walce z koronawirusem, pracami nad szczepionką i oddziaływaniu Chin na kraje Europy w poniższym materiale Mediów Narodowych:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY