Szok! Norwegowie płacą Żydom za dostęp do polskiego rynku! [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

Norwegowie płacą Żydom za dostęp do polskiego rynku! Gościem programu Mediów Narodowych była Katarzyna Treter-Sierpińska. Rozmowa dotyczyła Żydów.

Rozmowa dotyczyła zmian personalnych w Muzeum Historii Żydów Polskich “Polin” oraz powiązań funduszy norweskich z Żydami. Gościem programu Mediów Narodowych była Katarzyna Treter-Sierpińska. Pierwszy temat dotyczył zmian personalnych w Muzeum Historii Żydów Polskich “Polin”. “Jest nowy dyrektor. Został on mianowany na początku marca, został powołany przez ministra Glińskiego i nazywa się on Zygmunt Stępiński”. Wcześniej był on wicedyrektorem, a przez rok pełnił obowiązki dyrektora.

“Dotychczasowy dyrektor, prof. Dariusz Stola, nie został mianowany na to stanowisko przez ministra Glińskiego pomimo tego, że wygrał konkurs i został wskazany na drugą kadencję przez miasto stołeczne Warszawa i Żydowski Instytut Historyczny. To jest pan, który jest wielkim piewcą Jana Tomasza Grossa” – mówiła Katarzyna Treter-Sierpińska. Katarzyna Treter-Sierpińska podkreślała, że poprzedni dyrektor powinien stracić te stanowisko już dawno. Rozmowa dotyczyła kulisów całego zamieszania. “Kiedy został już mianowany pan Stępiński, pan Stola poleciał do mediów i zaczął opowiadać, że on stracił stanowisko, bo poszło o pieniądze”.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Polsce: pacjentka uciekła przed izolatką, porady NFZ

“Muzeum Polin otrzymało od Norwegii 10 milionów euro, czyli 42 miliony złotych, a minister Gliński chciał połowę tych pieniędzy przeznaczyć na Muzeum Getta Warszawskiego i renowację cmentarzy żydowskich” – mówi Katarzyna Treter-Sierpińska. Gość Mediów Narodowych czytała konkretne fragmenty z oświadczenia polskiego ministerstwa. “Ministerstwo mówi nam, że 42 miliony złotych z środków norweskich na wspieranie żydowskiego dziedzictwa kulturowego w Polsce to jest rekompensata rządu norweskiego za wolny dostęp firm norweskich do polskiego rynku!”. Zachęcamy do zapoznania się z całością rozmowy na ten naprawdę bulwersujący temat.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY