Jasiński odzyskał pracę w Orlenie. Internauci ostro: “kadry PZPR zawsze potrzebne”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wojciech Jasiński odzyskał pracę w Orlenie. Internauci ostro komentują jego powrót do państwowej spółki: “kadry PZPR zawsze potrzebne”.

Akcjonariusze PKN Orlen wybrali Wojciecha Jasińskiego na szefa rady nadzorczej. Jego kandydaturę zgłosił Skarb Państwa – oznacza to, że prawie po dwóch latach Jasiński wrócił jako nadzorca prezesa, Daniela Obajtka. “Kadry PZPR zawsze potrzebne” peerelowskie dziecko szczęścia” – ostro komentują internauci.

Przypominamy, że w 2018 roku rada nadzorcza PKN Orlen odwołała z zarządu spółki prezesa Wojciecha Jasińskiego, wiceprezesa Mirosława Kochalskiego oraz Marię Sosnowską, jako członka zarządu. Rada nadzorcza PKN Orlen zdecydowała także delegować Józefa Węgreckiego, powołanego wcześniej do rady przez Ministra Energi, do czasowego wykonywania czynności członka zarządu płockiego koncernu ds. inwestycji i zakupów, do czasu powołania członka Zarządu na to stanowisko.

Na prezesa płockiego koncernu rada powołała Daniela Obajtka. Obajtek to polski polityk i samorządowiec. W latach 2016–2017 prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, od 2017 prezes grupy energetycznej Energa S.A.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY