“Decyzja zapadła”. Jacek Kurski przestanie być szefem TVP

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jacek Kurski przestanie być prezesem Telewizji Polskiej. 4 na 5 członków Rady Mediów Narodowych zagłosowała za jego dymisją. “Decyzja zapadła”.

Nie możemy ukrywać, że narzekania niektórych polityków Prawa i Sprawiedliwości czy dziennikarzy Telewizji Polskiej (przez złośliwców nazywanej TVPiS) przyjmujemy z pewnego rodzaju satysfakcją. Propaganda propisowska ze strony TVP jest obrzydliwa. Prezydent podpisał się pod ustawą przyznającą Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu około 2 miliardów złotych rekompensaty (za straty wynikające z kwestii abonamentowych). Od dawna huczały informacje, że warunkiem prezydenta było usunięcie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa telewizji publicznej. Warunek ten właściwie został spełniony.

Podczas konferencji prezydenta i premiera Mateusza Morawieckiego Krzysztof Czabański poinformował, że czterech na pięciu członków Rady Mediów Narodowych zagłosowało już za usunięciem Jacka Kurskiego. Głosowanie formalnie trwać ma do poniedziałku. Jednak, jak napisał nieszanowany wśród ideowej prawicy Samuel Pereira: “Decyzja zapadła”. Oczywiście nie możemy być naiwni. To, że Kurski przestanie być szefem TVP nie oznacza, że w telewizji publicznej nagle nastanie pluralizm, a w programach zamiast polityków PiS i Lewicy w końcu na podobnym poziomie zaczną pojawiać się politycy ideowej prawicy.

ZOBACZ TAKŻE: STOP447 z pozytywną opinią Biura Legislacyjnego, zgodna z prawem UE

2 miliardy złotych, które mają być przeznaczone na TVP, jeszcze tę dotychczasową propagandę wzmocnią. Do sprawy odnieśli się wszyscy kontrkandydaci Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Krzysztof Bosak poinformował: “To co dzieje się wokół gigantycznych pieniędzy z budżetu dla TVP jest kuriozalne i wystawia na szwank powagę państwa. Niezależnie od dzisiejszej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy w poniedziałek skieruję do NIK wniosek o pilną kontrolę zarządzania finansami w TVP”. Będziemy informować o rozwoju sytuacji.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY