Minister Rodziny: Emerytura bez podatku jest niesprawiedliwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@prezydentpl

Na antenie TVP Info Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg stwierdziła, że emerytura bez podatku jest niesprawiedliwa społecznie. Ujawniła również, że rząd pracuje nad dodatkowymi świadczeniami.

Minister Rodziny Marlena Maląg odniosła się do wypowiedzi lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza na temat emerytury bez podatku – “Chciałbym podziękować, bo każdy grosz się liczy i emeryci ucieszą się z każdej złotówki w ich portfelu, bo bardzo tego potrzebują. Ale komu powinni podziękować? Sobie samym. Ja chciałbym podziękować emerytom, że sobie sfinansowali trzynastą emeryturę i sfinansują czternastą, bo to z waszych podatków pochodzi ta emerytura” – powiedział.

Zobacz także: Reakcje opozycji po spotkaniu z Premierem

W odpowiedzi na te słowa kandydata PSL na Prezydenta RP, powiedziała minister Maląg – “Natomiast jeżeli chodzi o emeryturę bez podatku, to (…) było by to niesprawiedliwe do tych emerytów, którzy dostają niskie emerytury, bo najwięcej zyskaliby ci emeryci, którzy pobierają wysokie świadczenia”.

To stwierdzenie usprawiedliwiała zapisami w Konstytucji RP, która mówi, że każdy obywatel ma obowiązek płacenia podatków. Mówiła również, że trzynasta emerytura jest rozwiązaniem systemowym – “Nie przymierzamy się na razie (…) do emerytury bez podatku, bo nie byłoby to sprawiedliwe społecznie” – przekonywała minister rodziny.

Radio Zet/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY