Sąd nakazał Polce przeprosić Niemca, który mówił: “Zabiłbym wszystkich Polaków!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ własne

Skandaliczny wyrok sądu w Gdańsku. „Zabiłbym wszystkich Polaków!” – mówił Niemiec, Hans G. Tymczasem według prawomocnego wyroku przeprosić i zapłacić mają obie strony.

“Zabiłbym wszystkich Polaków”, “idiot Polak!”, “fucking stupid country” – tak Niemiec, Hans G., wykrzykiwał w stronę polskich pracowników. Niemiecki przedsiębiorca nie tylko mówił obraźliwe rzeczy, ale także udawał, że rozstrzeliwuje Polaków.

” “Nienawidzę Polaków, naprawdę, nie to że ich nie lubię, nienawidzę ich. Jestem Hitlerowcem. To wina Polski że taki jestem” – mówił niemiecki biznesmen, którego słowa nagrała Natalia Nitek-Płażyńska.

Tymczasem Sąd Apelacyjny w Gdańsku nakazał przeprosić… dwóm stronom konfliktu. Dodatkowo powódka, czyli Polka, która zgłosiła sprawę skandalicznego zachowania Niemca, musi zapłacić 10 tysięcy załotych na cele społeczne. Okazało się, że problemem są nagrania, które zrobiono Niemcowi oraz twierdzenia, że “zatrzymała esesmana”.

“Obie strony postąpiły w sposób niegodny, który podważa podstawowe wartości, na których opiera się demokratyczne społeczeństwo: pozwany nie umiejąc zapanować nad swoimi emocjami wielokrotnie dawał im upust odwołując się do wyjątkowo negatywnych i szkodliwych stereotypów na temat osób narodowości polskiej, wypowiadając się o nich poniżająco i pogardliwie, nie bacząc, że są to osoby, z którymi na co dzień współpracuje” – mówił w uzasadnieniu sąd.

“Powódka [Natalia Nitek-Płażyńska dop. red.] natomiast przez kilka miesięcy, w sposób zaplanowany nadużywała naturalnego zaufania, jakim każdy człowiek obdarza swojego rozmówcę i zaufania, jakie żywi przełożony względem swojego pracownika. Aprobata takiego postępowania, zarówno powódki, jak i pozwanego wyklucza szczerą i efektywną komunikację, a z kolei bez takiej komunikacji trudno budować jakąkolwiek wspólnotę” – dodała Małgorzata Zwierzyńska.

W mediach społecznościowych zawrzało. Internauci wskazują, że skandaliczny wyrok powoduje, że autorytet polskich sądów upada: “Dzisiaj każdy przyzwoity Polak powinien być Natalią Nitek-Płażyńską. Kobietą, którą Niemiec lżył i groził rozstrzelaniem tylko za to, że jest Polską. Dzisiaj Sąd w Gdańsku uznał, że to Natalia ma zapłacić 10tys kary. Wyrok wydała sędzia Małgorzata Zwierzyńska. Hańba.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY