Reakcje opozycji po spotkaniu z Premierem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tuż po godzinie 17:00 zakończyło się spotkanie ugrupowań opozycyjnych z Premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie koronawirusa. Według relacji posłów Konfederacji, konsultacje przebiegły w zgodnej atmosferze zrozumienia oraz zapowiedziano dalsze spotkania.

Szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk po spotkaniu przedstawicieli ugrupowań opozycyjnych z rządem nie krył zadowolenia – “Dla rządu PiS to niezwykle ważne, żeby tego rodzaju sprawy były ponad podziałami politycznymi. Choroba nie ma barw politycznych. Wszyscy potrafili wznieść się ponad podziałami. Dziękuję za to opozycji, że przyłączyła się do apelu prezydenta Andrzeja Dudy, żebyśmy o problemie koronawirusa nie dyskutowali politycznie” – stwierdził.

Przyjęto także kilka uwag i pomysłów opozycji w tym temacie – “Padło kilka konkretnych propozycji ze strony opozycji, np. druk ulotek w jęz. ukraińskim. Skorzystamy z tych podpowiedzi, bo w tej sytuacji ważny jest dialog i spokojna, merytoryczna współpraca”.

Zobacz także: Thunberg ma rywalkę. „AntyGreta” wprost o ekooszołomach: Pogardliwie antyludzka idea

W konsultacjach wzięli również udział przedstawiciele Konfederacji w postaci posła Jakuba Kuleszy i Krzysztofa Bosaka, którzy zaraz po spotkaniu z Mateuszem Morawieckim zorganizowali konferencję prasową.

Krzysztof Bosak poinformował, że rząd udzielił opozycji informacji o bieżących działaniach w walce z koronawirusem. Ujawnił, że przedstawiciele opozycji chętnie udzielali odpowiedzi uzyskanych po spotkaniach ze swoimi wyborcami, głównie przekazano uwagi lekarzy i służb sanitarnych.

“Wszystkie siły opowiedziały się za tym, że tej sprawy nie można wykorzystywać politycznie. Z naszej strony wybrzmiał głos krytyczny w sprawie niepotrzebnego posiedzenia Sejmu” – powiedział.

https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/136983094307922/?xts[0]=68.ARCpdyNw6OL1fP7oMD6H7xEHcJDbxszjuVgABS9VtgbdoeCyK6HzW2OKoupfB43ukf5MA34jR7trOD1x5reew_jQjuH0A8AYMaHkzGWMy8IIkQswbuFo8r_2r3JoewGYvrF0THqUjTCkILKHseVwDU38PR5TtyjMQW4FIaEpHvceg74DEfZ5ei1pCXkYGUPYKYOFB21f081FPyEUhrEBDN_Ft-8KyvQmhLKvnH4elbD-0d_R4WfZR1sfgXIHGhOZWYW5AnwpiVfyaioBrgitvY1cqXnK0ei35sRzw08rHPLO6iXvXqPxBst47HEWqd4ZKX2Ry4Mfw1Xn8Z9n0qe_heGrEy7BobQeAbY&tn=-R

Zaznaczył również, że zgodnie z obietnicą Premiera, te konsultacje mają być cykliczne oraz zapowiedział, iż wszystkie kluby i być może posłowie będą otrzymywali biuletyn z bieżącymi informacjami na temat działań rządu w walce z koronawirusem.

“Cieszymy się, że do takiego spotkania doszło. Poszczególni ministrowie odpowiedzieli na wszelkie wątpliwości” – podzielił się z kolei swoimi wrażeniami poseł Jakub Kulesza.

Konfederacja/polsatnews.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY