REKLAMA

Łatuszyński o polskich służbach: „Poznałem ludzi, którzy zasługiwali na miano neoesbecji” [WIDEO]

REKLAMA

W studiu Mediów Narodowych o patologiach w służbach specjalnych z majorem od walki z terroryzmem. Łatuszyński to ekspert ds. zwalczania międzynarodowego terroryzmu.

Marcin Masny na kanale Mediów Narodowych poruszył temat prawdy o polskich służbach. Z Jaromirem Łatuszyńskim mówił wprost o stanie polskich służb: „Powiedzmy, że z perspektywy czasu i z zewnątrz widać to jeszcze bardziej niż od środka. Widać problem selekcji negatywnej, który postępuje od wielu lat”.

„Poznałem ludzi, którzy zasługiwali na miano neoesbecji”

„Trzeba przyznać, że służby państw totalitarnych mają o tyle przewagę, że więcej im wolno. To nie oznacza, że służby takich krajów są lepsze, ale mają dużo wyższą pozycję i są odseparowane od walki politycznej, która toczy się w systemach demokratycznych” – podkreśla w studiu Mediów Narodowych Jaromir Łatuszyński.

„Służby były bardziej manewrowe niż dzisiaj” – zaznacza gość Mediów Narodowych odnosząc się do służb w czasach PRL-u. „Poznałem ludzi, którzy byli emanacją III RP, tak zwanych środowisk styropianowych. Zasługiwali na miano neoesbecji”.

Więcej o polskich służbach, realiach rekrutacji i powiązaniach ABW w poniższym materiale Mediów Narodowych:

REKLAMA

Komentarze