Sąd skazał ojca i kolegę za gwałty na siedmioletnim synu

Dodano   0  
  Loading

/ Fot. seekingalpha.com

Ojciec wraz z kolegą dopuścił się wielokrotnych gwałtów na siedmioletnim wówczas synu. Dramat chłopca rozgrywał się kilka lat temu w wielkopolskiej miejscowości Dopiewo. Teraz sąd skazał sprawców na 15 oraz 12 lat więzienia. Sąd Apelacyjny w Poznaniu skierował do ponownego rozpatrzenia sprawę trzeciego sprawcy.

W lipcu 2019 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał ojca chłopca Wojciecha K. na 15 lat pozbawienia wolności, drugi sprawca gwałtów Marcin W. otrzymał wyrok 12 lat więzienia, natomiast trzeci skazany Karol K. otrzymała 6 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Miksa: Generał „Nil” jest jednym z najbardziej zasłużonych żołnierzy Rzeczypospolitej [WIDEO]

Oskarżeni oni byli za wielokrotne gwałcenie i doprowadzenie do czynności seksualnych. Ponadto 50-letni Wojciech K oraz 38-letni Marcin W. pokazywali siedmioletniemu wówczas chłopcu treści pornograficzne. Dramat ten rozgrywał się na przełomie kilku lat. A pierwsze niepokojące objawy pomoc społeczna zauważyła u dziecka już w 2013 roku.

Wówczas ojciec dziecka utracił prawo do opieki nad synem, jednakże nadal zabierał małoletniego chłopca do swojego mieszkania, gdzie dalej trwały wielokrotne gwałty na nim.

Sąd Apelacyjny w Poznaniu podtrzymał w mocy prawnej wyroki wydane latem poprzedniego roku. Trzeciemu z oskarżonych Karolowi K. sąd postanowił zawiesić wyrok i przedłożyć sprawę do powtórnego rozpatrzenia.

interia/pap

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY