NASA poszukuje astronautów do przyszłych misji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stacja kosmiczna/ kosmos

/ fot. nasa.gov

Ostatni nabór kandydatów na astronautów miał miejsce jeszcze w 2015 roku. NASA po pięcioletniej przerwie ponownie uruchamia program szkolenia. Przyszli astronauci będę mieli możliwość odbywania podróży kosmicznych nie tylko na ISS, ale także na Księżyc oraz Marsa.

Administrator NASA Jim Bridenstine ogłosił nabór na przyszłych astronautów. Kandydaci będą przygotowywani do wypraw na Księżyc czy stację Gateway orbitującą wokół naszego naturalnego satelity. Chwali się również programem Artemis, który ma zachęcić do zgłaszania się zainteresowanych.

Zobacz także: Przypalali żelazkiem, straszyli widłami. Sąd uniewinnił Ukraińców oskarżonych o brutalne napady

“Ameryka od czasu programu Apollo nigdy nie była tak blisko ponownego wysłania astronautów na Księżyc. Do 2024 roku wyślemy pierwszą kobietę i kolejnego mężczyznę na południowy biegun Księżyca. Jeżeli zawsze marzyliście o byciu astronautami, zgłaszajcie się” – mówił Jim Bridenstine.

Do programu zgłaszać się mogą kandydaci posiadający amerykańskie obywatelstwo oraz ukończyć ważne kierunki studiów jak z fizyki, technologii, inżynierii, czy też matematyki. Należy również przygotować się do częstych podróży. Po zakończeniu dwuletniego okresu szkoleniowego zostaje się członkiem korpusu astronautów.

Ostatni nabór miał miejsce, jeszcze w 2015 roku. Spośród ponad 18 tysięcy aplikacji wybrano tylko 11 zdolnych osób, którzy stali się astronautami. Administracja oferuje zarobki w przedziale 107 tysięcy – 160 tysięcy dolarów.

NASA/Onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY