Braun: Specustawa to stan wojenny plus. Koronawirus to histeria medialna [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Braun

Grzegorz Braun w studiu Mediów Narodowych komentował specustawę ws. koronowirusa: “Powstała forma ustrojowa nowej formy stanu wojennego plus. Pytanie kto po tą formę sięgnie”.

Przypominamy, że Sejm dwa dni temu w nocy przegłosował specustawę ws. koronowirusa. Ostro zareagowali wtedy posłowie Konfederacji, którzy opowiedzieli się przeciwko ustawie. Głos zabrał m.in. Grzegorz Braun, który nazwał wprowadzany kuchennymi drzwiami projekt stanem wojennym plus: “To ustawa, która proponuje redefinicję pojęcia stanów nadzwyczajnych, wyłączenie odpowiedzialności władzy za straty, szkody, krzywdy, które mogłyby wyniknąć z walki z wirusem”.

“Koronawirus politycznie jest to histeria medialna”

Poseł Braun podkreślał, że ustawa dot. szczególnych rozwiązań ws. rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa była pisana na przysłowiowym kolanie, a posłowie nie mieli nawet 15 minut, aby się z nim zapoznać: “Sejm zebrał się po to, żeby wysłuchać zdania ministra zdrowia w tej sprawie. Rozjechał się kilkanaście godzin później, przez specustawę. Kiedy jechałem do Sejmu jeszcze nie miałem w haromogramie tej ustawy”

“Nie było nawet kwadransa, żeby zapoznać się z ustawą przygotowaną ws. koronawirusa” – podkreśla poseł w studiu Mediów Narodowych. Wszyscy obecni na sali posłowie Konfederacji zagłosowali przeciw: “Przede wszystkim tworzenie stanu mglistej niejasności co do kompetencji. Np. Siły Zbrojne mają być pod komendą Głównego Inspektoratu Sanitarnego”.

Poseł zaznacza, że o ile problem istnieje to jest niepotrzebnie rozdmuchiwany m.in. w mediach społecznościowych: “Nie lekceważę zagrożenia, pochylam się nad cierpieniem tych ludzi. Ale politycznie jest to histeria medialna. Poziom strat nie sięga poziomu, który rutynowo towarzyszy epidemiom grypy. Dotyka osoby głównie starsze, jeżeli tu wierzymy na słowo”.

Więcej o nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu RP, działaniach Konfederacji i możliwościach Prawa i Sprawiedliwości dzięki wprowadzonej specustawie w poniższym materiale Mediów Narodowych:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY