Bosak konkretnie: “Jestem przeciwko masowej imigracji”. Konferencja Konfederacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Politycy Konfederacji na korytarzu Sejmowym

/ Fot. Facebook

Konfederacja mocno ws. imigrantów. Poruszenie tego tematu ma oczywiście związek z wydarzeniami na granicy grecko-tureckiej.

Konfederacja zorganizowała dzisiaj w Sejmie konferencję prasową ws. nowego kryzysu imigracyjnego. Ma to rzecz jasna związek z aktualnymi wydarzeniami na granicy grecko-tureckiej. Przypomnijmy, że Grecy walczą z tysiącami imigrantów, którzy nielegalnie starają się przekroczyć granicę. Turcy ich przepuścili, ponieważ chcą wymusić na Unii Europejskiej ustępstwa wobec skandalicznej polityki Turcji na Bliskim Wschodnie. W Turcji takich imigrantów czeka ponoć 3,7 mln. Oni wszyscy chcą się dostać do Europy. Grecy mobilizują wojsko.

https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/513253869376762/?__xts__%5B0%5D=68.ARDMx-WSmF7N8jtP1d3i7giI3lgPoLa85nKDLWfMn7IQiZVeIzga52KA4LbzuRBclvVKs46Axd6a8SPkwDSagIozWiXPc2XTg1zCUTxQuqxH7V_6dIwGn7bdNWBJYVGkrhbWYHGkaiFTHwSCTHLok0x_xlNVsV1rHBmO9zAQ-ZcMPmzgck7H-gT78rg6p7M96K1sVYNaQuSU2FMsHywFlQi4oVNYkcXgqF9oV7YlFylzcx3lGiqLLJ_3mQLkWVCuY9PDK_aYzKZb6ybUQPVdFszZosihnFQs5oP6DV95CLEZ_O_W30nafG1JTRGFazlrRk7o2_tuxE8OPXDgDmcJoyJ733DaeTDmPLS7Bg&__tn__=-R

Do problemu odniósł się kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak: “Jesteśmy świadkami kolejnej fazy kryzysu imigracyjnego. Turcja, jako państwo pozostające w sąsiedztwie Unii Europejskiej po raz kolejny decyduje się użyć uchodźców, użyć masowych procesów migracyjnych jako narzędzia swojej polityki, narzędzia presji na Unię Europejską. Przypomnę, że w 2016 roku, kiedy Unia Europejska negocjowała z Turcją porozumienie związane z powstrzymaniem napływu nielegalnych imigrantów, wymieszanych z uchodźcami, którzy przenikali przez Grecję do Europy, nasze środowiska podkreślały, że nie wolno negocjować w takiej sytuacji”.

ZOBACZ TAKŻE: Problemy pierwszego świata. Wojenka między Biedroniem a Hołownią

“Ochrona granic jest naturalnym przymiotem przynależnym wszystkim państwom. Jest rzeczną, z której nigdy nie wolno rezygnować i która nie jest do negocjacji” – mówił spokojnie lecz stanowczo Krzysztof Bosak. Politycy Konfederacji podkreślili tym samym swoje jednoznacznie negatywne stanowisko wobec problemu masowej i nielegalnej imigracji. Podkreślili, że Grecja ma prawo do obrony swoich granic. “Jako kandydat na prezydenta RP chciałbym zadeklarować, że w miarę kompetencji prezydenta będę zmierzał do ochrony granic przed masową imigracją, tak legalną jak i nielegalną” – zadeklarował Krzysztof Bosak.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY