Warszawa Wyklętym. Upamiętnij Żołnierzy Wyklętych już dziś!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Już dziś społeczne obchody Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” w Warszawie. Start o godz. 17:00 przy ul. Rakowieckiej 47.

Roty Niepodległości, we współpracy ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości, organizują wspaniałe obchody Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzenie rozpocznie się już dzisiaj o godzinie 17:00 przy ul. Rakowieckiej 47. Podobnie jak w całym kraju, tak w Warszawie będą więc miały miejsce społeczne obchody Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Obchody, marsze, pikiety, biegi czy wystawy odbywają się w ten weekend w całym kraju. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w takich obchodach w swoich miastach.

Szczególnie jednak zapraszamy do stolicy. To kolejny rok, w którym będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Jak możemy przeczytać na grafikach promujących wydarzenie i zbiórkę, “1 marca to data wyjątkowa dla Polaków. Tego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Środowiska patriotyczne od lat dbają o dobre imię tych, którzy walczyli zarówno z niemieckim nazizmem, jak i sowieckim komunizmem. Aby godnie uczcić ten wyjątkowy dzień chcemy zorganizować uroczysty przemarsz ulicami Warszawy, który poprzedzony będzie wspólnym śpiewaniem ballad ku pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

ZOBACZ TAKŻE: [WYDARZENIE] Warszawa Wyklętym. Wesprzyj zbiórkę na 1 marca

Początek obchodów 1 marca o godzinie 17:00 przy ulicy Rakowieckiej 47 w Warszawie. Media Narodowe są patronem medialnym wydarzenia. Od godziny 17:00 do 17:40 ma trwać wspólne śpiewanie ballad ku pamięci Żołnierzy Wyklętych, a w godzinach 18:00-19:00 uroczysty przemarsz ulicami Warszawy. Warszawa chce tym samym uczcić pamięć dziesiątek tysięcy Żołnierzy Wyklętych, między innymi z Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, Narodowych Sił Zbrojnych czy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, którzy walczyli o wolną, niepodległą i suwerenną Polskę z nowym, komunistycznym okupantem. Serdecznie zapraszamy!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY